2 mahalleye sağlık ocağı kazandırılıyor

Isparta Belediyesi tarafından Gülevler Mahallesi’ne içerisinde sağlık ocağı ve Kur’an Kursunun da yer alacağı sosyal tesis ile Halife Sultan Mahallesi’ne sağlık ocağı inşa ediliyor. Her 2 mahallede de binaların yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesinin ardından mahallelerdeki sosyal tesisler günün şartlarına uygun hale getirilirken, Vatan-Ayazmana, Akkent ve Modernevler Mahallelerine yeni sosyal tesisler inşa edilmişti. Gülevler Mahallesi’nde Gülevler Camiinin yan tarafında bulunan ve günün şartlarına uygun olmayan muhtarlık binasının yerine de 2 katlı modern bir sosyal tesis inşa ediliyor. Sosyal tesis için yapım ihalesi gerçekleştirilmesinin ardından başlayan çalışmalar aralıksız sürüyor.

Gülevler Mahallesi’nde sağlık ocağı olmaması dolayısıyla vatandaşlar, farklı bir mahalledeki sağlık ocağına gidiyordu. İnşa edilen sosyal tesis sayesinde mahalleye sağlık ocağı da gelecek. Sağlık ocağının yanı sıra sosyal tesis içerisinde muhtarlık ofisi, eczane ve Kur’an Kursu da yer alacak.

Gülevler Sosyal Tesisinin inşaatında dış cephe çalışmaları tamamlanırken, yapının içerisinde sıva işlemleri devam ediyor. Sıva çalışmalarının ardından elektrik tesisat çalışmaları gerçekleştirilecek. Gülevler Camiinin tuvaletleri de yenilenerek, modern bir hale getirildi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Mart ayında Halife Sultan Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşmasında mahalleye sağlık ocağı binası yapılması sözünü vermişti. Çalışmalarına hemen başlanan tek katlı sağlık ocağı binasında dış cephe işlemleri tamamlandı, binanın içerisinde taban döşeme çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla Halife Sultan Mahallesi de yıllardır özlemini çektiği sağlık ocağı binasına kavuşmuş olacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Belediyesi tarafından Gülevler 2 mahalleye sağlık ocağı kazandırılıyor için yorumda bulun

    2 mahalleye sağlık ocağı kazandırılıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2 mahalleye sağlık ocağı kazandırılıyor için ilk yorumu yapabilirsin.