Az kalsın 260 bin Lirasından oluyordu

Isparta’da kendisini telefonla arayarak banka görevlisi olarak tanıtan şüphelinin yönlendirmeleriyle banka hesaplarından başka banka hesaplarına para transfer edilen H.T., az kalsın 260 bin TL’sinden oluyordu.

Polise başvuran H.T., hesabına bloke konularak mağdur olmaktan son anda kurtuldu.

Olayla ilgili olarak Isparta Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “06.03.2024 günü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından alınan müracaatta müşteki H.T. isimli şahıs kendisini telefon ile arayarak banka görevlisi olarak tanıtan şüpheli şahsın yönlendirmeleriyle banka hesaplarından 260.000 TL parasının başka banka hesaplarına transfer edildiğini belirterek şikâyetçi olmuştur.

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince ivedi olarak ilgili banka görevlileri ile yapılan görüşmeler sonrası müştekinin hesabından transfer edilen 260.000 TL tutara bloke konulması sağlanmış ve vatandaşımızın mağdur edilmesinin önüne geçilmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikata başlanılmış olup şüpheli şahısların tespiti ve yakalanması için gerekli çalışmalar devam etmektedir.

Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluların yakalanmasını sağlamak için ekiplerimiz çalışmalarına devam edecektir.” denildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta’da kendisini telefonla arayarak Az kalsın 260 bin Lirasından oluyordu için yorumda bulun

    Az kalsın 260 bin Lirasından oluyordu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Az kalsın 260 bin Lirasından oluyordu için ilk yorumu yapabilirsin.