Davraz Kayak Merkezi RAGBİ Türkiye Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı

Ülkemizde ilk defa düzenlenen 2024 yılı Türkiye Ragbi Federasyonu Kar Ragbi Şampiyonası Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde oynanan maçlarla tamamlandı.

Şampiyonanın kadınlar ve erkekler final karşılaşmalarını Vali Aydın Baruş, beraberinde Isparta Milletvekili Osman Zabun, Ragbi Federasyonu Başkanı Nahit Şahin, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen ile birlikte takip etti.

24-25 Şubat tarihlerinde 2 gün süren müsabakalarda Erkeklerde 3. Hacettepe Ragbi Spor kulübü olurken Finalde Kadıköy ve Eskişehir takımları karşılaştı.

Kar üzerinde şampiyonluk kupasını erkeklerde Eskişehir AQA takımı kaldırdı. Kadınlarda Ankara Beyazgül Ragbi takımı kar Ragbi şampiyonasında 3. olarak bronz madalyanın sahibi olurken finalde Selçuk Kartallar ve Hacettepe Ragbi takımı karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen mücadelede gülen taraf Konya Selçuk Kartallar oldu.

Ülkemizde ilk defa düzenlenen Ragbi Kar Şampiyonası’nda dereceye giren takımlara ödülleri Isparta Valisi Aydın Baruş, Milletvekili Osman Zabun ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Nahit Şahin, Ragbi’nin Türkiye’de ilk defa Kar üzerinde Davraz’da yapıldığını belirterek gelecek senelerde şampiyonanın yapılacağını söyledi.

Ragbi sporunu Isparta’da geliştireceklerini söyleyen Vali Baruş, en az bir kadın bir de Erkek takımını önümüzdeki sezonda kurma çalışması içine gireceklerini kaydetti. Vali Baruş, “Bu alanda Türkiye’de ilk defa yapılan Kar Ragbi şampiyonası düzenlendi. Biz Isparta olarak gençlerimizin spora özendirilmesini, spora girmesini istiyoruz. Isparta’da birçok noktada şampiyonalar, yarışmalar düzenliyoruz ama Kar Ragbi çok değişik bir spor bizim için. Türkiye Ragbi sporuyla yeni yeni tanışan bir ülke. Bu sporu da elimizde geliştirmek istiyoruz inşallah. Isparta’da da en az bayanlarda bir kulüp, erkeklerde bir kulüp olmak üzere iki kulüp kurulmasını teşvik edeceğiz. Yine okul sporlarında da bu spor dalının yaygınlaştırılması anlamında yapılacak çalışmalara destek vereceğiz. Ben şampiyonaya katılan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Ülkemizde ilk defa düzenlenen Davraz Kayak Merkezi RAGBİ Türkiye Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı için yorumda bulun

    Davraz Kayak Merkezi RAGBİ Türkiye Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Davraz Kayak Merkezi RAGBİ Türkiye Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı için ilk yorumu yapabilirsin.