e-Okul ne zaman kapanıyor, not girişleri kapandı mı?

İlk dönemin sonu yaklaşırken öğrenciler e okul sayfasını sıklıkla ziyaret ederek not girişi yapılıp yapılmadığını öğrenmek istiyor. e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde ebeveynler çocuklarının notlarını öğrenebiliyor. Okullarda 1. dönemin bitmesine yakın notların açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor.

E OKUL KAPANDI MI?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor. Okullarda 1. dönemin bitmesine yakın notların açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler bu durumu E-Okul VBS’nin kapatıldığı şeklinde yorumluyor. E-Okul, karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.

E OKUL VBS’YE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yani kısa adı VBS’ye giriş yapmak için öncelikle ”e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından açılan sayfada karşınıza çıkan ekrandaki sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. e-Okul ne zaman kapanıyor, not girişleri kapandı mı? için yorumda bulun

    e-Okul ne zaman kapanıyor, not girişleri kapandı mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak e-Okul ne zaman kapanıyor, not girişleri kapandı mı? için ilk yorumu yapabilirsin.