Esnaf ‘Ahmet Tural’ dedi

Tural coşkusu salonlara sığmadı

Isparta Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsmail Uygun tarafından verilen Birlik Beraberlik ve Dayanışma yemeğinde bir araya gelen esnaf, İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural’a tam destek verdi. Tural “Biz kazandığımızda esnaf kazanacak Isparta kazanacak” dedi.

Isparta Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsmail Uygun, esnaf teşkilatını Birlik Beraberlik ve Dayanışma yemeğinde bir araya getirdi. Iyaş Kongre merkezinde düzenlenen esnaf buluşmasında bir araya gelen binlerce esnafın, geceye katılan İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural’a ilgisi büyük oldu.

Coşkunun salonlara sığmadığı, Başkan Adayı Tural’a sevgi selinin aktığı esnaf buluşmasında Tural, esnafın tek tek elini sıktı. Esnaf da Tural’a “Seninleyiz başkanım” mesajını verdi.

İÇİMİZDEN BİRİ OLAN KARDEŞİMİZİ DESTEKLEYELİM Kİ O DA BİZE HİZMET ETSİN

Coşkulu kalabalığa hitap eden Isparta Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsmail Uygun, “Ispartamızda esnaf teşkilatının kuruluşundan bu yana bizi biz yapan en önemli şey birlik ve beraberlik içinde hareket etmek oldu. Bu akşam kardeşliğimizi taçlandırmak, birliğimizi perçinlemek için toplandık. Rabbim bu birlikteliğimizi daim eylesin. Şimdi önümüzde bir yerel seçim var. Hepiniz sandığa gidip oyunuzu kullanacaksınız. Isparta’nın 5 yılını yönetecek Belediye Başkanını seçeceksiniz. Hepinizin partisi farklı olabilir. Ama bu dönem esnafımız için büyük bir fırsat kapımıza gelmiştir. Yıllar sonra esnafın sorunlarını bilen, Esnaf Odaları Birliğimizin başkanlığını yapmış, esnafın derdiyle dertlenmiş, kısacası içimizden biri olan Belediye Başkan Adayımız var. Gelin bu fırsatı iyi değerlendirelim ve kendisini esnafın güçlü desteğiyle Isparta’nın Belediye Başkanı yapalım. İçimizden biri olan kardeşimizi destekleyelim ki, o da bize hizmet etsin” dedi.

SİZLERDEN HEP VEFA GÖRDÜM

Öncelikle bizleri bu güzel birliktelik akşamında sizlerle buluşturan yol arkadaşım, ustam İsmail Uygun ağabeyime teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerine başlayan, İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, vefanın önemine değinerek, “Vefa demek sevgi demek, dostluk demek, arkadaşlık demek, kıymet bilmek demektir. Sizin kıymetinizi ben bilirim aziz kardeşlerim sizler bugün bana yine vefanızı gösterdiniz. 34 yıl önce göreve başladığım esnaf teşkilatında bana sizlere hizmet etmeyi nasip eden, benim yolumu sizlerle kesiştiren Rabbime sonsuz şükürler olsun. Bu büyük ailenin bir ferdi olmaktan hep gurur duydum. Sizlerden her zaman ahde vefa gördüm ve sizlerin desteğiyle bugünlere geldim. Benim sizlere hizmet etmediğim gün, nefesimin kesildiği gündür. Bana soruyorlar hiç mi yorulmuyorsun diye. Onlara diyorum ki, eğer bir işi aşkla yaparsan asla yorulmazsın. Ben görevimi aşk ile yaptım çünkü ben sizlere aşığım.

BELEDİYE ESNAFA MASKE DAĞITAMAZKEN PANDEMİDE SAHADA BİZİ VARDIK

Esnaf teşkilatındaki 34 yıllık görev sürem içinde, esnaf teşkilatının köklü geçmişimizden aldığımız güçle, Türkiye’de örnek gösterilecek ilklere imza attık ve bunları hep birlikte başardık. Ben bunu tek başıma yapmadım. Her zaman sizlerin desteğini, gücünü arkama alıp yaptım. Ne yaptıysak hep birlikte yaptık. Neyi başardıysak birlik ve beraberliğimiz sayesinde başardık. Esnafımız için birçok kazanımlar elde ettik. Pandemi dönemini hatırlayın, dükkanların kapalı olduğu, toplu taşıma araçlarımızın kontak kapattığı, esnafı ekonomik olarak derinden sarsan bir dönemden geçtik. O dönem gel esnafa destek ol dediğimiz mevcut belediye yönetimi oralı bile olmazken, bir maske dağıtamamışken, dükkanların, ticari taksilerin dezenfektesini bile yapmazken sahada bizler vardık. Esnafımız bir nebze nefes alsın, kimseye de muhtaç olmasın diye finansman kaynağını açık tutmak için var gücümüzle çalıştık, kapımızı asla kapatmadık. Gerek pandemi dönemi, gerekse pandemi dönemi sonrası yaşanan, ekonomik dalgalanma döneminde sizlerin taleplerini Ankara’ya taşıyıp, gerekli girişimleri yaparak birçok desteğin alınmasını sağladık

BİZ KAZANIRSAK ESNAF KAZANACAK

Şimdi de Ispartamızın geleceği için, yeni başarılara ulaşmak, birlik ve beraberliğimizi daha sağlamlaştırmak için yeni bir yola çıktık. Bana duyduğunuz itimat ve güvenle Ispartamıza şehrülemin olmak için 3 aydır sahada çalınmadık kapı, sıkılmadık el, dokunmadık hemşehrimiz kalmasın diye çalışma yürütüyoruz. Bu süreçte yanımda her zaman dimdik duran siz vefakar cefakar esnafımızın desteğini hissettim, sizlerin duasını aldım. Allah sizlerden razı olsun. Rabbim bana sizlerin içinden gelen bir olarak, bu şehrin kadirşinas esnafına, emeklisine, işçisine, kadınına, gencine, geleceğimiz olan çocuklarımıza hizmet etmeyi nasip eylesin inşallah. Çünkü biz kazanırsak esnaf kazanacak, Isparta kazanacak.

ESNAFIMA SORMADAN HİÇBİRŞEY YAPMAM

Beni biliyorsunuz ben esnafıma sormadan bir şey yapmam. Onlar gibi yıkacağız yapacağız söylemleriyle sizleri tedirgin etmem. Projemi getiririm sizlere sorarım fikir birliğiyle gönül birliğiyle onu yaparım. 31 Marttan sonra esnafımız için de yeni bir dönem başlayacak. Artık esnaf sokakta azarlanmayacak, artık zabıtayla korkutulmayacak, belediye hizmet alımlarında öncelik Isparta esnafının olacak. Belediyenin esnafa olan borçları öncelikle ödenecek, belediyenin dükkan kiralarına onlar gibi yüzde 130 zam yapmayacağız. Biz zam yapmayacağız. İhtiyaç sahibi vatandaşlara İYİ Kart vereceğiz. Onlar da alışverişlerini kendi esnafımızdan yapacaklar.

SİZ YETER Kİ DİMDİK DURUN

Siz yeter ki, dimdik durun, birliğinizi, beraberliğinizi bozmayın, sizi ayrıştırmak isteyenlere, aranıza nifak tohumları ekmek isteyenlere izin vermeyin. Rabbim bizleri, sizlerin desteğiyle inanarak yürüdüğümüz hizmet davası yolundan ayırmasın inşallah. Sizler için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 31 Martta zafer esnafımızın olacak, Isparta’nın olacak ve Ispartamız 1 Nisanda huzurlu, güneşli ve mutlu bir güne uyanacak” dedi.

SENİNLEYİZ BAŞKANIM

Konuşmaların ardından Başkan Adayı Tural, esnaflarla sohbet etti. Tural’a “Yanındayız” mesajı veren esnaf, “Seni destekliyoruz başkanım. Kazanman için de çalışıyoruz. Seni Isparta’nın şehrülemini yapacağız” dediler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Tural coşkusu salonlara sığmadı Esnaf ‘Ahmet Tural’ dedi için yorumda bulun

    Esnaf ‘Ahmet Tural’ dedi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Esnaf ‘Ahmet Tural’ dedi için ilk yorumu yapabilirsin.