Halil Konakçı ve Şevki Yılmaz’a Suç Duyurusu

Isparta Eğitim İş Sendikası, eski milletvekili Şevki Yılmaz, İmam Halil Konakçı ve diğer kişiler hakkında Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Sendikanın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu gerekçelere yer verildi;

” Atatürk’e ve Cumhuriyet Devrimleri’ne hakaret eden eski milletvekili Şevki Yılmaz, İmam Halil Konakçı ve diğer failler hakkında Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.

Savcılar şeriat çığlıkları atanlara değil laiklik savunucularına ceza verirken, kurucu değerlere ve Cumhuriyet devrimlerine hakaret etmek yobazlar tarafından dillere pelesenk olmuşken, tarikatlar elini kolunu sallayarak istediklerini yapıyorken, gerici karanlığın savunucuları bilsinler ki; bu topraklarda Laik Cumhuriyet i savunacak ilericiler, çağdaşlıktan ödün vermeyecek aydınlanmacılar, Devrimleri savunacak Atatürkçüler, gerici yobazlığın karşısına dikilecek milyonlar var ve Laik Cumhuriyet’i korumak için bir an bile tereddüt etmeyecekler.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Eğitim İş Sendikası, Halil Konakçı ve Şevki Yılmaz’a Suç Duyurusu için yorumda bulun

    Halil Konakçı ve Şevki Yılmaz’a Suç Duyurusu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Halil Konakçı ve Şevki Yılmaz’a Suç Duyurusu için ilk yorumu yapabilirsin.