Hizmete önce kenar mahallelerden başlayacağız

Batıkent ve Binbirevler mahallesi sakinleriyle buluşan İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural,  Bu mahallelerin mezarlık, sosyal tesis gibi tüm beklentilerinin 31 Marttan sonra hızlıca çözüme kavuşacağını söyledi. Tural “Bizim dönemimizde hizmet önce kenar mahallelerden başlayıp merkeze doğru olacak” dedi.  

Mahalle buluşmaları programına tüm hızıyla devam eden İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, Batıkent ve Binbirevler mahallesi sakinleriyle buluştu. Mahalle toplantısının yapılacağı salonda coşkuyla karşılanan Başkan Adayı Tural’a mahalle sakinlerinin ilgisi büyüktü.

İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli, bu güçlü kalabalığın 31 Mart seçimlerinde İyi belediyecliğin geleceğinin göstergesi olduğunu belirterek “Ahmet Tural başkanımızla Isparta hizmete doyacak” dedi. Mahallenin taleplerini dile getiren Batıkent Muhtarı Ahmet Çığrı, Tural’a başarılar dilerken, Binbirevler Muhtarı Fazlı Şıkşık da  “Harmanın olduğu yerde bereket vardır. Ahmet Başkanın olduğu yerde bereket vardır” diyerek, Tural’a başarı dileklerini iletti.

BU  MAHALLELER TOPLU KONUT RUHUNU YANSITIYOR

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, bu iki mahallenin toplu konut ruhunu yansıttığını ileterek “Bu mahalleler bizim için çok önemli. Çünkü bu mahalleler kooperatifçiliğin, toplu yapılaşmanın ruhunu yansıtan mahalleler. Binbirevler, kooperatifle kurulmuş çok sayıda insanımızın ev sahibi olduğu bir mahalle. Batıkent belmaş kanalıyla yapılmış yine insanımızın evlerine kavuştuğu bir mahalle. İşte bizim iyi belediyecilik anlayışımızda da bu var.  31 Martta sizlerin desteğiyle göreve geldiğimizde buradan örnek alarak vatandaşımızı konut sahibi yapacağız” dedi.         

ÜVEY EVLAT DÖNEMİ BİTİYOR

Bu mahallelerin şehir merkezine uzak mahalleler olduğunu bu nedenle belediye hizmetlerinden yeterince faydalanamadığını belirten Tural “Sizlerin hep üvey evlat muamelesi gördüğünü biliyorum. Sizler asla bunu hak etmiyorsunuz.  İşte iyi belediyecilik bu yüzden var. Herkese her mahalleye eşit adaletli hizmet götürmek için var. Az kaldı değerli hemşehrilerim 31 Martta inşallah bu devran dönecek. Adil hizmet dönemi başlayacak. Tüm mahallelerimiz  hak ettiğin hizmetin en iyisini alacak. Bizim dönemimizde hizmet kenar mahallelerden başlayıp merkeze doğru gelece” dedi. 

MEZARLIK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Bu mahallelerin yıllardır mezarlık sorunu olduğunu kaydeden  Başkan Adayı Tural “ Bu mahallelerin mezarlık sorunu var.  Mahallelere gidiyoruz aynı sorun Mehmet Tönge’de Akkent ve Çünür de de var. Bakın 5 yıl önce  göreve gelen mevcut belediye başkanı adayken  size içinde taziye evi aşevi olan mezarlık sözü vermişti. Sonra 2020 yılında Işıkkent bölgesinde 310 dönümlük arazide mezarlık yapılacağını söyledi. Aradan 4 yıl geçti. Sonra ne oldu seçim zamanı geldi çıktı mecliste konuştu? “Işıkkent’e o alanı orman bakanlığından istedik orayı bize verdiler. Buraya şehrimizin en büyük mezarlığınız yapacağız” dedi. O zaman vatandaş  sormaz mı sana neden şimdiye kadar yapmadın? Neden 4 yıl bekledin. Ama hiç endişelenmeyin. Bu mahallelerin mezarlığını göreve geldiğimizde biz yapacağız.

BU NASIL TASARRUF?

Batıkent’in açık sahada kurulan modern bir pazar yerinin olmadığını kaydeden Tural “Işıkkent mahallemizle birlikte ortak kullanabileceğiniz modern kapalı bir pazaryerinin sözünü  buradan veriyorum. Bu pazar yeri de yarım gün değil tüm gün boyunca alışıveriş yapabileceğiniz şekilde sizlere hizmet verecek. Binbirevler mahallemizde bir kapalı pazar yeri yapıldı. Yapılana teşekkür ediyoruz. Ama tabi buraya biz kapalı pazar yeri diyemiyoruz. Üstü çatıyla örülmüş pazar alanı diyoruz. Çünkü modern kapalı pazar yerlerinin, otoparkı olur tuhafiyeciler ve manavların stantlar altlı üstlü olur. Otoparkı olur. Bunun örnekleri Türkiye’de var. Şimdi mevcut belediye bakanı Davraz pazar yerinin açılışında buranın çatısı çökmeseydi buraya harcayacağımız parayla en az 5 pazar yeri daha yapardık dedi. İyi de sen orada çöken çatıdan kalan sağlam malzemelerle, yeni otogar alanının çatısından söktüğün malzemeyi kullandın. Bu arada Binbirevlerde yapılan pazar yerinin çatı örtüsü de yeni otogardan, kolonları kar yağışında çöken Davraz kapalı pazaryerinden karşılandı. Mevcut belediye başkanı bundan da ciddi tasarruf yapıldığını ifade etti.  Peki  sormazlar mı sayın belediye başkanı, durum böyleyken sen Davraz kapalı pazar yerine ne kadar harcadın da diğer pazar yerlerini yapamadın?” dedi.

YENİ SOSYAL TESİSLER

Binbirevler’de ve Batıkent’te yapılan sosyal tesislerin ihtiyaca yanıt vermediğini kaydeden  Başkan Adayı Tural “Biz göreve geldiğimizde çok amaçlı sosyal tesisleri inşa edeceğiz.   Bizim yapacağımız sosyal tesislerde üstte düğün salonu olacak. Ama burayı biz işletmeciye vermeyeceğiz.  Düğün salonunu belediye işletecek. Yine bu tesislerde  öğrencilerimiz için ders çalışma alanları, mini kafeler, kadınlarımız için mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Hatta psikolog diyetisyen avukatların olacağı bu tesislerde dönüşümlü olarak danışmanlık hizmeti verilecek.  Mahalle sakinleri bankamatik olmadığından  dert yanıyor.  Burada oturan emeklimiz yaşlımız çarşıya gitmek zorunda kalıyor. İnşallah göreve geldiğimizde bu mahallelerimize bir banka ‘atm’si kazandırmanın sözünü de vermiş olalım. Batıkent mahallemizin sakinleri boş vakitlerini değerlendirebileceği bir kıraathane veya kafeterya yapılması talebinde bulunmuş. Bunlar bir belediye için çok küçük talepler inşallah bunları da getirmenin şimdiden sözünü vereyim” dedi.  

ALTYAPI VE SAĞLIK OCAĞI YERİ  SÖZÜ

Binbirevlerde 30 sene önce yapılmış kaldırımların düzenleme beklediğini bozuk yolların asfalt beklediğini ileten Başkan Adayı Tural “Bu mahallemizde altyapı sorunları da var. Önce işe asbesli boruları değiştirerek başlayacağız. Göreve geldiğimizde bu sorunları çözeceğiz. Binbirevlerde yine yıllar önce yapılmış sıkışık bir alanda hizmet vermeye çalışan sağlık ocağı var. Batıkent sakinleri de buradan sağlık hizmeti alıyor.  Ama artık ihtiyaca yanıt vermiyor. İnşallah sağlık müdürlüğümüzle işbirliğiyle uygun bir alanda yeni bir sağlık ocağı yapmanın sözünü de buradan verelim. Yine bu mahallelerde parklara hiç bakılmıyor. Göreve geldiğimizde Isparta’da tüm parkları yeniden ele alıp iyileştireceğiz. Park olmayan alanlara yenisini yapacağız. Özellikle mahallelerde hanım kardeşlerim oturup sohbet edebilecekleri çardaklar egzersiz yapabilecekleri spor malzemeleri istiyor. Bunlar bizim için çok küçük işler. Bunların hepsini 31 Marttan sonra sizlerin teveccühü ve desteğiyle yapacağız” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BÜYÜK DESTEK

Konuşmasını sonunda bir mahalle sakini İyi Parti’nin Atatürk ve Türk milliyetçiliği çizgisinde vatanseverlerin oluşturduğu bir siyasa anlayışta hareket ettiğini belirterek Ahmet Tural başkana destek istedi. Bir başka mahalle sakini de esnaf teşkilatında Tural’ın esnafa nasıl sahip çıktığını ve esnafın sorunlarını nasıl çözdüğünü yakından bilen biri olarak Başkan Adayı Tural’ın seçilmesi durumunda Isparta’nın sorunlarını da aynı şekilde çözeceğini bildiğini iletti.     

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Batıkent ve Binbirevler mahallesi Hizmete önce kenar mahallelerden başlayacağız için yorumda bulun

    Hizmete önce kenar mahallelerden başlayacağız için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hizmete önce kenar mahallelerden başlayacağız için ilk yorumu yapabilirsin.