Işıkkent’te Tural rüzgarı esti; Ayrıştırmadan kutuplaştırmadan herkesin belediye başkanı olacağım

Mahalle buluşmalarının ikincisini Işıkkent Mahallesinde gerçekleştiren İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, Işıkkent ve Batıkent mahallesinin ortak kullanabileceği bir modern bir kapalı pazar yeri sözü verdi. Tural, “Bizde ötekileştirme yok, bizde kutuplaşma , ayrışma yok. Bizde sevgi var kardeşlik var, birlik var beraberlik var” dedi. 

Seçim çalışmaları kapsamında ikinci mahalle buluşmasını Işıkkent mahallesinde gerçekleştiren İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural mahalle halkı tarafından coşkuyla karşılandı. Yağışlı havaya rağmen,  mahalle buluşmasının yapılacağı salon doldu taştı. İlk olarak konuşmasını yapan İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli, Ahmet Tural Başkanla kazanacaklarını söyledi. Mahalle Muhtarı İbrahim Çil de Başkan Adayı Tural’a başarılar dileyerek, mahallenin sosyal tesis talebini iletti.  

BİZDE ÖTEKELEŞLTİRME YOK SEVGİ VAR KARDEŞLİK VAR

Isparta’ya şehrülemin olmak için yola çıktıklarını belirten İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural “Yıllardır geriye giden Ispartamızı yeniden şaha kaldırıp marka bir şehir yapmak için aday olduk ve sizlerin karşısına çıktık.  Ben Ahmet Tural olarak, Isparta’nın bir evladı olarak, sizlerin içinden gelen bir kardeşiniz olarak  Ispartamıza vizyon kazandıracak  ayağı yere basan projelerle karşınıza çıktım. Sizlere daha iyi bir Isparta, daha yaşanılabilir biri Isparta sunabilmek için belediye başkanı adayı oldum. Çünkü biz bu şehre aşığız, bu şehre sevdalıyız, ne mutlu bana ki sizler gibi kalbi Isparta için çarpan hemşehrilerimle bir aradayım. Artık Ispartamız için ayağa kalkma zamanı geldi. Artık Ispartamız için beraber yürüme zamanı geldi. Hangi partiye gönül verirse versin, hangi partiye oy verirse versin bu kardeşiniz her vatandaşına eşit mesafede olacak. 31 Mart akşamı sizlerin teveccühüyle göreve geldiğimizde parti rozetimizi çıkarıp herkesin belediye başkanı olacağız. Her zaman sizlerin arasında olacak bir belediye başkanı olacağız. Bu şehri hep birlikte yöneteceğiz. Bizde ötekileştirme yok, bizde kutuplaşma, ayrışma yok. Bizde sevgi var kardeşlik var, birlik var beraberlik var” dedi

IŞIKKENTE KAPALI PAZAR YERİ VE SOSYAL TESİS SÖZÜ

Işıkkent Mahallesinin sorunlarını çok iyi bildiklerini kaydeden Başkan Adayı Tural, “Buraya çok amaçlı mahalle sosyal tesisi kazandıracağız. Tesislerimizde öğrencilerimiz için ders çalışma alanları, mini kafeler, kadınlarımız için mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Hatta psikolog diyetisyen avukatların olacağı bu tesislerde dönüşümlü olarak danışmanlık hizmeti verilecek. Kültür sanat faaliyetleri de yapılacak. Sizlerin açık sahada kurulan modern bir pazar yerinizin olmadığını biliyoruz. Batıkent mahallemizle birlikte ortak kullanabileceğiniz modern kapalı bir pazaryerinin sözünü buradan veriyorum. Bu pazar yeri de yarım gün değil tüm gün boyunca alışıveriş yapabileceğiniz şekilde sizlere hizmet verecek. Mahallede ulaşım sorununuz var. Burada oturan bir üniversite öğrencisi sürekli otobüs değiştirmek zorunda kalıyor. Ayrıca ulaşımla ilgili de saat sorunları var. Bu belediye için sorun bile olamaz.  Göreve geldiğimizde Işıkkent Mahallesinde ulaşım sorunu kalmayacak. Mahalle sakinleri bankamatik olmadığından herkese yakın noktalara gitmek zorunda kalıyor. İnşallah göreve geldiğimizde bu mahallemizde ortak bir banka ATM’si kazandırmanın  sözünü de vermiş olalım. Mahrukatçılar Sitesinin hemen önündeki boş alanda atıklardan kaynaklı bir çevre kirliliği rahatsızlığı var. Bunu da göreve gelir gelmez çözüme kavuşturacağız.

MEZARLIĞI 5 YILDIR NEDEN YAPMADIN?

Isparta’nın yıllarca kısır çatışmaların gölgesinde kaldığını kaydeden Tural “ Seçim zamanı sizlerin tertemiz oylarıyla belediye yönetimine gelenler, seçimlerden sonra size sırtlarını döndüler. Duymazlıktan geldiler,  seçimlerde söz verip 5 sene boyunca sizleri unutanlar seçim zamanı gelince şimdi hizmet yapıyormuş gibi görünüp yeniden sahaya indiler. Bu mahallenin öncelikli sorunlarından biri nedir? Mezarlık. Hemen yanı başınızdaki asri mezarlık doldu. Eski mezarlıklarda zaten yer yok. Mevcut Belediye Başkanı 2020 yılında Işıkkent bölgesinde 310 dönümlük arazide mezarlık yapılacağını açıkladı. Bunlar basına da yansıdı. Aradan kaç yıl geçti? 4 yıl. Ortada bir mezarlık var mı? Yok. Sonra ne oldu seçim zamanı geldi çıktı mecliste konuştu? “Işıkkent’e o alanı Orman Bakanlığından istedik orayı bize verdiler. Buraya şehrimizin en büyük mezarlığınız yapacağız” dedi. 4 yıl öncede aynı şeyi söyledin. İyide sormazlar mı neden şimdiye kadar yapmadın? Elinden tutan mı vardı? Seçim olunca aklın başına mı geldi?

BU NASIL TASARRUF?

Yine mevcut belediye başkanı geçenlerde Karaağaç pazarını ziyaretinde  açıkladı. Işıkkent’e kapalı pazar yeri yapacağım dedi. Onun öncesinde tadilatını yaptığı Davraz pazar yerinin açılışında buranın çatısı çökmeseydi buraya harcayacağımız parayla en az 5 pazar yeri daha yapardık dedi. İyi de sen orada çöken çatıdan kalan sağlam malzemelerle, yeni otogar alanının çatısından söktüğün malzemeyi kullandın. Bundan da ciddi tasarruf yapıldığını ifade ettin.  Bakıyoruz yaptığın pazara eksikliklerle dolu.  Sormazlar mı sayın belediye başkanı, durum böyleyken sen buraya ne kadar harcadın da diğer pazar yerlerini yapamadın. Isparta’nın artık böyle bahanelere, verdiğiniz sözlere karnı tok.  Biz göreve geldiğimizde Işıkkent’e pazar yerini biz yapacağız.           

ESER BELEDİYECİLİĞİ DÖNEMİ BAŞLIYOR       

Tural sözlerini “Bizim yönümüz gönlümüz her zaman Isparta’dan yana olacak. İnşallah 31 mart akşamında sizlerin desteğiyle tarih yazıp Ispartamızı iyi belediyecilik vizyonumuzla tanıştıracağız.  31 Mart akşamı kapısı kapalı değil, tüm icraatlarıyla halka açık şeffaf belediyecilik dönemi başlayacak. Artık suni değil, söylem değil eser belediyeciliği dönemi başlayacak, inşallah zafer yakındır. Zafer sizlerin olacak. Kazanan Isparta olacak” diye tamamladı.  

MAHALLE SAKİNLERİ TALEPLERİNİ İLETTİ

Başkan Adayı Tural daha sonra mahalle halkının taleplerini aldı. Mahalle sakinleri, otobüs duraklarının kapalı olması, mahalleye eczane açılması, birken yağmur suları için çözüm bulunmasını istedi. Tural, bu taleplerin tamamına yanıt vereceklerini kaydetti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Isparta
  • Işıkkent’te Tural rüzgarı esti; Ayrıştırmadan kutuplaştırmadan herkesin belediye başkanı olacağım

Bir yanıt yazın

  1. Işıkkent’te Tural rüzgarı esti; Ayrıştırmadan kutuplaştırmadan herkesin belediye başkanı olacağım için yorumda bulun

    Işıkkent’te Tural rüzgarı esti; Ayrıştırmadan kutuplaştırmadan herkesin belediye başkanı olacağım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Işıkkent’te Tural rüzgarı esti; Ayrıştırmadan kutuplaştırmadan herkesin belediye başkanı olacağım için ilk yorumu yapabilirsin.