Isparta’da artan yabancı sayısı tepkilere neden oluyor

Siyasilerin kararlarını sorgulamayan halk mültecilere tepki göstermeye devam ediyor. Ülke genelinde ve Isparta’da işsizliğe ve kira fiyatlarında artışa neden oldukları iddiasıyla halkın büyük bir kısmı mülteci ve göçmenlere karşı ön yargı ile yaklaşıyor. Hatta milyonlarca mülteci ülkeye geldi daha sonra ekonomi bozuldu diyenler bile oluyor.

Isparta’da Suriyeli, Afgan, İranlı, Afrika kökenli binlerce yabancı mülteci ve göçmen bulunuyor. Isparta Valiliği tarafından açıklanan verilere göre, Isparta merkez ve ilçelerinde yasal olarak kayıtlı 14.497 yabancı bulunuyor. Kayıtlı olmayan yabancılarla birlikte bu sayının biraz daha artacağı tahmin ediliyor.

İşsizlik ve ekonomik nedenler ise yabancılara karşı olan tepkiyi tetikliyor. Isparta’da meydana gelen son olayda ise Sidre Mahallesinde yaşayan Afgan ailenin evinin garajına, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ‘ülkene dön’ yazısı yazıldı.

Bu yazıya tepki gösteren vatandaşlar ise bunun uygun bir davranış ve yol olmadığını dile getirdiler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Siyasilerin kararlarını sorgulamayan halk Isparta’da artan yabancı sayısı tepkilere neden oluyor için yorumda bulun

    Isparta’da artan yabancı sayısı tepkilere neden oluyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isparta’da artan yabancı sayısı tepkilere neden oluyor için ilk yorumu yapabilirsin.