Isparta’da Köpeğin İçinden Taş ve Para Çıktı

Isparta’da COOKIE, isimli köpeğin bir süredir rahatsızlığından dolayı sahibi, köpeği bir veteriner kliniğine götürdü.

Veteriner hekimler hemen köpeğin röntgeini çekti. Köpeğin içinden çıkanlar ise görenleri şaşırttı. Çekilen röntgenin ardından yapılan operasyonla köpeğin içinden 1 lira madeni para ve 97 tane taş çıkartıldı. Tedavi altına alınan köpek işlemlerin ardından tekrar sağlığına kavuştu.

Isparta Veteriner Kliniği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Küçüklüğünden bu yana takibini yaptığımız tatlı kızımız 🐕 COOKIE, uzun süredir idrara sık çıkma ve idrarda kan şikayeti ile kliniğimize geldi. Yaptığımız kontrollerde kan ve biyokimya tahlillerinde sıkıntı görmediğimiz hastamızın elle muayenesinde şüpheye düşerek yaptığımız röntgen tetkikinde idrar kesesi içerisinde sayılamayacak kadar çok miktarda taş olduğunu tespit ettik ve operasyonunu planladık. Güzel geçen bir operasyon sonrası boyutları değişken olan “97” adet taşı keseden uzaklaştırdık. Tabı yıkama ve temizlik esnasında uzaklaşan kristal ve küçük taşlar hariç 😱. Hastamıza geçmiş olsun” denildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta’da Köpeğin İçinden Taş ve Para Çıktı için yorumda bulun

    Isparta’da Köpeğin İçinden Taş ve Para Çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isparta’da Köpeğin İçinden Taş ve Para Çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.