Isparta’da vatandaşlar Davraz’a akın etti

Isparta’nın yüksek kesimlerinde meydana gelen kar yağışı, özellikle kayakseverler için sevindirici bir gelişme oldu.

Davraz’da kar kalınlığı, merkezin otel bölgesinde 20 cm’ye, ikinci tesisler bölgesinde ise 50 cm’ye kadar ulaştı.

Geçtiğimiz yıllarda Aralık ayında yağan karın bu yıl istenilen seviyeye ulaşamaması nedeniyle sezonun açılamadığı Davraz Kayak Merkezi’nde, geçen hafta gerçekleşen kar yağışının ardından bugün de kar yağışı bekleniyor.

Kar kalınlığının artmaya devam ettiği kayak merkezinde, Aralık ve Ocak aylarında beklenen kar yağışının gerçekleşmemesi nedeniyle kayak sezonunun başlaması uzun süre gecikti. Ancak, Şubat ayında yaşanan iki yağışın ardından kar kalınlığı özellikle üst kesimlerde 59 santimi aştı. Bu durum, geçen hafta Perşembe günü itibariyle kayak sezonunun açılmasını sağladı.

Uzun süredir karı özleyen kayakseverler ve Ispartalılar, sezonun açılmasıyla birlikte Davraz Kayak Merkezi’ne akın etti. Telesiyej tesisleri önünde uzun kuyruklar oluşurken, aileler ise Oteller Bölgesi’nde çocuklarıyla birlikte kızak keyfi yaptı.

Bu beklenen kar yağışıyla birlikte, Davraz Kayak Merkezi’nde keyifli ve eğlenceli bir kayak sezonunun başladığı müjdesi verilmiş oldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta’nın yüksek kesimlerinde meydana Isparta’da vatandaşlar Davraz’a akın etti için yorumda bulun

    Isparta’da vatandaşlar Davraz’a akın etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isparta’da vatandaşlar Davraz’a akın etti için ilk yorumu yapabilirsin.