Isparta’da YKS’de Yapay Zeka Yardımıyla Kopya Girişimi!

Isparta’da yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda üniversite 3’ncü sınıf öğrencisi M.E.E., ChatGPT isimli yapay zeka programına soruları çözdürmeye çalışırken suçüstü yakalandı.

Olayla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nden şu açıklama yapıldı:

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Mali suç faaliyetlerini önlemeye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 08.06.2024 tarihinde gerçekleştirilen operasyonel çalışma neticesinde;

“6114 Ölçme ve Seçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmet Kanununa Muhalefet” suçu kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde ÖSYM tarafından düzenlenen “TYT” sınavında üzerinde elektronik düzenek olduğu tespit edilen M.E.E ve A.B isimli toplam 2 şüpheli 08.06.2024 tarihinde yakalanmış olup; şahıslar hakkında yapılan adli işlemlerin ardından şüpheli M.E.E çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.”

Isparta halkımızın Huzur ve Güven ortamında yaşamalarını sağlamak, vatandaşlarımızı suç ve suçludan korumak amacıyla Isparta Polisi olarak tüm birimlerimizle birlikte alanda hakimiyeti sağlayarak, sokakta, uygulama noktalarında, eğlence mekanları/çevrelerinde ve eğitim kurumları çevrelerinde zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmaktayız.

Değerli vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Merkezi iletişim kanalımıza gösterdikleri ilgi ve alakaya teşekkür ediyoruz, iletilen her türlü talep ve bilginin bizler için değerli olduğunun ve titizlikle takip edileceğinin bilinmesi hususunu Ispartalı hemşehrilerimizin bilgisine sunuyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta’da yapılan Yükseköğretim Kurumları Isparta’da YKS’de Yapay Zeka Yardımıyla Kopya Girişimi! için yorumda bulun

    Isparta’da YKS’de Yapay Zeka Yardımıyla Kopya Girişimi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isparta’da YKS’de Yapay Zeka Yardımıyla Kopya Girişimi! için ilk yorumu yapabilirsin.