Ispartalı gazeteci Faruk Türkoğlu hayatını kaybetti

Ekonomi gazeteciliğinin duayenlerinden, Ekonomist Dergisi eski Yayın Yönetmeni Faruk Türkoğlu hayatını kaybetti. Yalvaç doğumlu Faruk Türkoğlu, bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düştü.

Faruk Türkoğlu, Sabah, Dünya, Posta ve Referans gazetelerinde de köşe yazıları yazdı. İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak ekonomi dersleri verdi.

Faruk Türkoğlu kimdir?

Faruk Türkoğlu, 1942 yılında Isparta Yalvaç’ta doğdu. İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Defterdarlığı Vergi Kontrol bölümünde 2 yıl, DİSK’e bağlı Türkiye Maden İş Sendikası Toplu Sözleşme Uzmanlığı’nda 8 yıl çalıştı. Günaydın, Güneş, Yeni Asır ve Rapor gazetelerinde ekonomi muhabiri olarak görev yaptı.

İktisat Belleteni, Değişimin Kimyası, Hızlı Büyüme Mümkün, Gazeteci Oluyorum, Derinden Gelen Kökler, Neden Geç Kaldık gibi çok sayıda kitabı bulunan Türkoğlu, Ansiklopedik Ekonomi&İş Hayatı Sözlüğü’nü de kaleme almıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Ekonomi gazeteciliğinin duayenlerinden, Ekonomist Ispartalı gazeteci Faruk Türkoğlu hayatını kaybetti için yorumda bulun

    Ispartalı gazeteci Faruk Türkoğlu hayatını kaybetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ispartalı gazeteci Faruk Türkoğlu hayatını kaybetti için ilk yorumu yapabilirsin.