Ispartalı yatırımcının kurduğu Netgsm, abone almaya başladı

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’dan sonra Türkiye’nin yeni GSM operatörü sahneye çıktı. Türkiye’nin 4. GSM operatörünü kuran Ispartalı yatırımcı Adem Öcal’dan büyük hamle… Geçtiğimiz yıl ön talep almaya başlayan Netgsm, bu ay itibariyle abone almaya başladı.

Ispartalı yatırımcının kurduğu Netgsm, Türk Telekom’un mobil hizmeti TT Mobil, Turkcell ve Vodafone Türkiye’nin ardından 4’üncü operatör olarak hizmet vermeye başladı. Netgsm Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, yaptığı açıklamada şirketin, BTK’dan 2009 yılında aldığı sabit telefon, sanal mobil telefon, internet servis sağlayıcılığı ve haberleşme altyapı lisanslarıyla hizmet verdiğini söyledi.

198 BİN ABONESİ BULUNUYOR

Mobil telefon hizmetlerinde ilk defa sanal mobil şebeke hizmetleri kapsamında GSM çekirdek şebeke altyapılarını kuran Netgsm, BTK’dan 0510 22X XXXX numara bloğunu almış durumda. Netgsm’in internet sitesine göre halihazırda firmanın yaklaşık 198 bin abonesi bulunuyor.

ALTYAPININ TAMAMI KENDİSİNE AİT

Netgsm, altyapıda kullandıkları yazılımların çoğunu TÜBİTAK destekli AR-GE projeleriyle geliştirmeye öncelik verdiklerini belirtiyor. Firmanın ayrıca kendisine ait Tier III seviyesinde 2 adet veri merkezi ve Türkiye’nin farklı lokasyonlarında 6 farklı veri merkezi bulunuyor. Bununla birlikte Netgsm, Turkcell’in baz istasyonlarını kullanırken diğer altyapının tamamı ise kendisine ait.

HEDEF 3 MİLYON ABONE

Türkiye’nin ilk Full MVNO (Sanal Mobil Şebeke Operatörü) hizmeti olarak hizmet veren Netgsm, abone alımında herhangi bir bayiye gitmeden, e-Devlet veya akıllı telefonlardaki yapay zeka doğrulamalı mobil uygulama üzerinden yapılabileceğini belirtiyor. Netgsm, 2024 yılı sonuna kadar numara taşımayla birlikte 3 milyon aboneye ulaşmayı hedefliyor.

ADEM ÖCAL KİMDİR?

Adem Öcal, 1962 Eğirdir Koçular Köyü doğumludur. 1979 yılında Isparta Gönen Öğretmen Lisesi’nden mezun olan Adem Öcal, 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği (Mühendis) bölümünü bitirmiştir. 1993 yılında Anadolu Üniversitesi A.Ö.F Is İdaresinden mezun olan Öcal, 1994 Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAIE), Kamu Yönetimi Lisansüstü Uzmanlığı (Kamu Yönetimi Uzmanı) bölümleri ile de ihtisasını sürdürmüştür.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Türk Telekom, Turkcell ve Ispartalı yatırımcının kurduğu Netgsm, abone almaya başladı için yorumda bulun

    Ispartalı yatırımcının kurduğu Netgsm, abone almaya başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ispartalı yatırımcının kurduğu Netgsm, abone almaya başladı için ilk yorumu yapabilirsin.