İstihdam ve Kariyer Merkezi kuruyoruz

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, IDGEP üyelerin ziyaretinde istihdama yönelik projelerini anlattı.

Isparta Değişim ve Gelişim Platformu Başkanı Nazmi Esen tarafından karşılanan Tural, IDGEP üyelerine, Belediye olarak istihdam ve yatırıma yönelik projelerini anlattı “Isparta’mızda yıllardır unutulan barış, huzur ve birlikte iş yapma kültürünü geliştirmek için öncü olacağız” diyen Başkan Adayı Tural “Isparta’yı özellikle teknoloji odaklı yatırım üssü haline getirmek için çalışmalar yürüteceğimizden emin olabilirsiniz. Bu bakımdan GES Üretim Fabrikası kurarak 10 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Ispartamızda girişimci ve yatırımcı sayısının artması için Yatırım Ve Fon Ofisi kuracağız. Yatırım ve Fon Ofisi ile yurtiçi ve yurtdışından yatırımcı çekmek için çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca AB Fonlarından yararlanarak pek çok projemizi bedava yapacağız” dedi. İstihdam ve kariyer merkezi ile iş arayan vatandaşları ve işverenleri buluşturacaklarını belirten Tural “Gençlerimizi kadınlarımızı geleceğin meslekleri konusunda eğiteceğiz sonrasında da iş bulacağız. İş Geliştirme Merkezi, pek çok şehirde kurulmaya başladı. Yeni iş kuranlara ofis, mobilya, personel, makine teçhizat desteği verilmesine imkan veren sistem. KOSGEB’e proje yapacağız ve bu merkezi kuracağız” dedi.

Samimi bir havada geçen toplantıda Başkan Adayı Tural, trafik mastır planı, vakıf üniversitesi gibi şehir için öncelik taşıyan projelerini de anlattı. IDGEP üyeleri de projelerin uygulanabilir ayağı yere basan projeler olduğu yönünde görüş bildirdiler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. İyi Parti Belediye Başkan İstihdam ve Kariyer Merkezi kuruyoruz için yorumda bulun

    İstihdam ve Kariyer Merkezi kuruyoruz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstihdam ve Kariyer Merkezi kuruyoruz için ilk yorumu yapabilirsin.