Konya Yolu İhalesi En Kısa Zamanda Yeniden Yapılacak

Eğirdir-Gelendost-Yalvaç Ayrımı duble yolu yapım ihalesi, teknik bir hata nedeniyle iptal edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Isparta Milletvekili Osman Zabun, ihalenin en yakında zamanda yeniden gerçekleştirileceğini belirtti.

Milletvekili Zabun, “Tasarruf tedbirleri sebebiyle sözleşmesi imzalanmayan ihaleler iptal edilmiş ancak Konya Duble yol yapım ihalesinin devamına Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Bakanımızın talimat ve tensipleriyle Karar verilmiş olup teknik eksiklik giderilerek en yakın zamanda tekrar ihalesi yapılacaktır.

Yol yapım ihalesinde teknik bir aksaklık yaşandı ve bu nedenle ihale iptal edilmek zorunda kaldı. Ancak süreç hızlı bir şekilde ilerletilecek ve ihale en kısa sürede yeniden yapılacak. Bölge halkının bu önemli projenin hayata geçmesini sabırsızlıkla beklediğini biliyoruz ve bu konuda üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Eğirdir-Gelendost-Yalvaç yolunun duble hale getirilmesi, hem trafik akışını rahatlatacak hem de bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunacak. Projenin tamamlanmasıyla, ulaşımda önemli bir iyileşme sağlanması hedefleniyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Eğirdir-Gelendost-Yalvaç Ayrımı duble yolu Konya Yolu İhalesi En Kısa Zamanda Yeniden Yapılacak için yorumda bulun

    Konya Yolu İhalesi En Kısa Zamanda Yeniden Yapılacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Konya Yolu İhalesi En Kısa Zamanda Yeniden Yapılacak için ilk yorumu yapabilirsin.