Mesleki Eğitim Şenliğinin 3.’sü Düzenlendi

Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan Erasmus+ Mesleki Eğitim Akreditasyon Programı ve Eğitimin Niteliğini Geliştirme Projesi kapsamında Mesleki Eğitim Şenliği’nin 3.’sü gerçekleştirildi.

15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında gerçekleştirilen törenin açılışına Vali Aydın Baruş, kamu kurum ve kuruluş ve müdürleri siyasi parti temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Vali Baruş, mesleki eğitimi ülkemizin geleceği olarak niteleyerek, “Hedefimiz ekonomiye değer katan ehil iş gücü yetiştirmektir.” diye konuştu.

İl genelindeki 30 mesleki eğitim kurumundan 39 bölümden yaralan öğrenciler stantlarda hünerlerini, bilgilerini ve projelerini sergilediler. Stant ziyaretlerinde öğrenciler Vali Baruş’un tansiyonunu ölçütüler, yaptıkları lezzetli yemekleri tattırdılar, yaptıkları teknolojik ürünlere dair bilgi verdiler ve eğitim gördükleri bölümler hakkında bilgiler sundular.

374 idareci, öğretmenin ve öğrencinin görev aldığı Mesleki Eğitim Şenliği’ni 1600’den fazla öğrenci ziyaret etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim Şenliğinin 3.’sü Düzenlendi için yorumda bulun

    Mesleki Eğitim Şenliğinin 3.’sü Düzenlendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mesleki Eğitim Şenliğinin 3.’sü Düzenlendi için ilk yorumu yapabilirsin.