SDÜ Hastanesi ek hizmet binası için hafriyat alımına başlandı

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığını yaptığı Isparta Kent Hizmetlerini Geliştirme Derneği vasıtasıyla Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine yapılacak ve içerisinde acil müdahale, ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin yer alacağı ek hizmet binası için bölgede hafriyat alımına başlandı. Hafriyat alımının ardından binanın temeli atılarak inşaat çalışmalarına başlanacak.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, daha önce kurduğu dernekler aracılığıyla şehre farklı zamanlarda hayırseverlerin de desteğiyle eğitim binası kazandırılmasına öncülük etmişti. Son olarak aynı yöntemle Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne (ISUBÜ) eğitim binası kazandırılmasını sağlayan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şimdi de başkanlığını yaptığı Isparta Kent Hizmetlerini Geliştirme Derneği aracılığıyla, hayırseverlerin de desteğiyle Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesine ek hizmet binası kazandıracak.

SDÜ Hastanesi’nin yanında bulunan arsa üzerine bodrum + zemin kat ve birinci kat olmak üzere toplamda 6.654 metrekareden oluşacak acil müdahale, ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin yer alacağı ek hizmet binası yapılacak.

Süleyman Demirel Üniversitesi ile yapılan protokol kapsamında hayata geçecek ek hizmet binasının bodrum katında yemekhane, depo ve tesisat alanı bulunacak. 3.560 metrekareden oluşacak zemin katta yetişkin acil alanları, çocuk acil alanları, 2 adet acil ameliyathane, acil görüntüleme ve tüm ihtiyaç alanlarının karşılandığı bir kısım yer alacak. 2.437 metrekarelik birinci katta ise izolasyon odaları 35 tek kişilik, 17 adet çoklu olmak üzere 52 yataklı yoğun bakım katı planlandı.

Hastane ek hizmet binası için bölgede çalışmalar hafriyat alımıyla başladı. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de hafriyat alımını yerinde inceleyerek, çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Hafriyat alımının tamamlanmasının ardından hastanenin ek hizmet binasının temeli atılacak ve inşaat çalışmaları başlayacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Belediye Başkanı Şükrü SDÜ Hastanesi ek hizmet binası için hafriyat alımına başlandı için yorumda bulun

    SDÜ Hastanesi ek hizmet binası için hafriyat alımına başlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SDÜ Hastanesi ek hizmet binası için hafriyat alımına başlandı için ilk yorumu yapabilirsin.