SDÜ Hastanesine Ek Hizmet Binası Kazandırılıyor

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ile Isparta Kent Hizmetlerini Geliştirme Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında SDÜ Hastanesine ek hizmet binası kazandırılıyor.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile SDÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Taylan Oksay, şehrin sağlık hizmetine katkı sağlayacak protokol hakkında bilgi vermek amacıyla basın mensupları ile bir araya geldi.

Projeden bahseden Başhekim Prof. Dr. Taylan Oksay, ek hizmet binası hakkında şunları söyledi: “Binamız iki kattan oluşuyor. Üst katta yoğun bakım yatakları olacak ve üçüncü basamak yoğun bakım olarak değerlendirilecek. Alt katta da acil servisimiz yer alacak. Böylece daha iyi bir sağlık hizmeti sunacağız. Projenin mimarisi bu şekilde tamamlandı. Yakın zamanda da temelini atacağız. Teknik olarak bizi rahatlatacak ve hizmet kalitemizi artıracağız.”

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in sunduğu proje teklifinin yoğun bakım ünitesini genişletmek açısından önemli olduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, “Birlikte çok güzel bir proje ortaya çıkardık. SDÜ Hastanesine yapılacak ek bina sadece Isparta’nın değil, çevre iller ve ilçelerin sağlık sorunlarına da çözüm getirecek bir yapı olacak. Acil servisi de rahatlatmış olacağız. Böylece hem büyük hem ferah bir acil servisi şehrimize kazandıracağız.” diye konuştu.

Isparta Belediye Başkanı ve Isparta Kent Hizmetlerini Geliştirme Derneği Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bu proje, Isparta halkının, Isparta’daki iş insanlarımızın ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yapılacak. Sağlığın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Şehrimizde çok güzel bir sağlık altyapısı var. Bundan sadece Isparta değil, çevre illerden gelen hastalar da faydalanıyor.” dedi. Talep çoğaldıkça hizmete cevap vermenin zorlaştığını ifade eden Başdeğirmen, şehrin sağlık hizmetine katkıda bulunmak adına çalışmalara başladıklarını dile getirdi.

Zemin kat ve birinci kat olmak üzere toplamda 6.654 m² inşaat alanı bulunacak. Bodrum katta hastanenin teknik servisleri yer alacak ve zemin kat, 3 bin 560 metrekareden oluşacak. Zemin katta yetişkin acil alanları, çocuk acil alanları, 2 adet acil ameliyathane, acil görüntüleme ve tüm ihtiyaç alanlarının karşılandığı bir kat olacak.

Birinci kat ise 2 bin 437 metrekareden oluşacak olup bu katta izolasyon odaları dahil 52 yataklı yoğun bakım katı, 35 tek kişilik, 17 adet arena tipi yoğun bakım alanına hizmet verecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) SDÜ Hastanesine Ek Hizmet Binası Kazandırılıyor için yorumda bulun

    SDÜ Hastanesine Ek Hizmet Binası Kazandırılıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SDÜ Hastanesine Ek Hizmet Binası Kazandırılıyor için ilk yorumu yapabilirsin.