SDÜ Masa Tenisi Milli Takım Kampına Ev Sahipliği Yapıyor

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Masa Tenisi Milli Takım sporcularını ağırlıyor. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi ve Türkiye Tenis Federasyonu işbirliğiyle kampa giren Türkiye Yıldızlar ve Gençler Kız- Erkek Masa Tenisi Milli Takımından 32 sporcu antrenmanlarını SDÜ Batı Yerleşkesinde sürdürüyor.

Kampın koordinatörlüğünü SDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Olcay Salici, Milli Takım Baş Antrenörlüğünü Gökmen Öçal, antrenörlüğünü ise SDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Uzmanlık Alanı öğrencileri Ayşegül Işık, Melih Sarışahin ile Burak Deniz üstleniyor.

Türkiye’nin en iyi yıldız ve genç sporcularının SDÜ’de kampa girdiğini belirten Milli Takım Baş Antrenörü Gökmen Öçal, “Türkiye’nin yıldızlarda en iyi sekiz erkek ve sekiz kız, gençlerde en iyi sekiz erkek ve sekiz kız sporcusu ile sezona hazırlanmak için Isparta’dayız. Burada bulunan sporcular milli takım seçme kriterlerine göre belirleniyor. Süleyman Demirel Üniversitesinde olmaktan mutluyuz. Kendimizi burada çok rahat hissettik. Güzel ve verimli bir kamp dönemi geçiriyoruz. SDÜ Spor Bilimleri Fakültesine ve değerli hocamız Doç. Dr. Olcay Salici’ye teşekkür ederiz.” dedi.

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Olcay Salici, “Yıldız ve genç kategorisi gelecekte A Milli Takımını oluşturan bir kategoridir. Federasyonun ve ülke masa tenisinin kıymet verdiği bu kategoride üniversitemiz öğrencilerinin antrenör olarak görevlendirilmesi bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Antrenörlük Bölümü öğrencilerimiz de herhangi bir teknik aksamaya sebebiyet vermeden başarılı bir şekilde kampı yürütüyor. Bu da onların milli takımlarda da görev alabileceklerini gösteriyor. Ayrıca Üniversitemizi tercih edecek öğrenciler için ilham kaynağı oluşturuyor.” diye konuştu.

İlk deneyimlerini milli takımda yaşamanın kendilerine onur verdiğini söyleyen Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Uzmanlık Alanı öğrencileri Ayşegül Işık, Melih Sarışahin ve Burak Deniz ise şunları kaydetti: “Daha öğrenciyken böyle önemli tecrübeler kazanmamız, geleceğimiz ve kariyerimize yönelik kapılar açıyor. Gençlerle birlikte olmak, onların başarılarına şahit olmak ayrıca gurur verici bizim için. Bize bu imkanı sağlayan başta Doç. Dr. Olcay Salici hocamız ve SDÜ Spor Bilimleri Fakültesine çok teşekkür ediyoruz.”

Isparta ve SDÜ’de güzel çalışma ortamı yakaladıklarını anlatan Milli Tenisçiler Ali Eren Ulusakarya ile Kuzey Gündoğdu da antrenörlerin hazırladığı program çerçevesinde verimli bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Masa Tenisi Milli Takım Kampı, 4 Şubat Pazar günü sona erecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) SDÜ Masa Tenisi Milli Takım Kampına Ev Sahipliği Yapıyor için yorumda bulun

    SDÜ Masa Tenisi Milli Takım Kampına Ev Sahipliği Yapıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SDÜ Masa Tenisi Milli Takım Kampına Ev Sahipliği Yapıyor için ilk yorumu yapabilirsin.