Serviks Kanseri Önlenebilir Bir Hastalıktır

SDÜ Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Evrim Erdemoğlu, rahim ağzı kanseri ve kanserli hücre tespiti hakkında değerli bilgiler veriyor.

Tüm dünyada sık rastlanan kadın kanserlerden biri olan Serviks (rahim ağzı) kanseri nin önlenebilir bir hastalık olduğunu belirten SDÜ Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Evrim Erdemoğlu, “Serviks kanseri rahim ağzı kanseri olarak da bilinmektedir. Serviks kanserini oluşmadan yıllar önce tespit edip tedavi ederek gelişimini önlemek mümkündür ancak günümüzde artık gelişen teknolojiyle serviks kanserine karşı aşı olanağı doğmuştur” dedi.

Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Evrim Erdemoğlu, rahim ağzı kanseri ve kanserli hücre tespiti hakkında değerli bilgiler veriyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Serviks Kanseri Önlenebilir Bir Hastalıktır için yorumda bulun

    Serviks Kanseri Önlenebilir Bir Hastalıktır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Serviks Kanseri Önlenebilir Bir Hastalıktır için ilk yorumu yapabilirsin.