Tosun: Fatih Camii İmam Hatibi Hocamıza Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz

Diyanet Sen Isparta Şube Başkanı Mevlüt TOSUN; İstanbul Fatih Camisi İmam Hatibi Hattat, Kurra Hafız Galip Usta ve cami cemaatinden bir kişinin bıçakla yaralanması üzerine kınama mesajı yayınladı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “08.01.2024 günü saat 19.15 sıralarında Ö.S. İsimli şahıs, Fatih Camii içerisinde slogan atarak cami içerisinde huzursuzluk çıkarmıştır. Fatih Camii imamı Galip Usta da şahsı uyararak dışarı çıkmasını istemiş. Ö.S. İsimli şahıs bu sırada Galip Usta ve Bilal Erdem’i bıçakla yaralamıştır. Şahıs, olayın ardından güvenlik görevlilerince yakalanarak gözaltına alınırken, Galip Usta ve Bilal Erdem, olayın ardından kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alınmıştır.” denildi. 

İstanbul Fatih Camii’nde imam hatip Galip Usta hocamıza ve cami cemaatinden Bilal Erdem’e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Kendilerine yüce Rabbimizden acil şifalar diliyor, cami cemaatine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Tosun: Fatih Camii İmam Hatibi Hocamıza Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz için yorumda bulun

    Tosun: Fatih Camii İmam Hatibi Hocamıza Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tosun: Fatih Camii İmam Hatibi Hocamıza Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz için ilk yorumu yapabilirsin.