Tural sevgisi salonlara sığmadı

Seçime beş kala size söz verenlere kanmayın

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural’ın, Zafer Mahallesi buluşmasında coşku salonun dışına taştı. Büyük bir kalabalığa seslenen Tural, Zafer Mahallesinin sosyal tesisinin İyi Belediyecilik döneminde yapılacağını belirterek, “Seçime beş kala buraya gelip size taziye evi sözü verenlere kanmayın” dedi. Tural, göreve geldiklerinde halk süt uygulamasını da hayata geçireceklerini iletti   

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, Zafer Mahallesinde coşkuyla karşılandı. Mahalle buluşması programında coşku salonun dışına taştı. Mahalle programına gelen mahalle sakinleri, Tural’a büyük sevgi gösterdi.

ZAFER İNANANLARIN OLACAK

İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli, 31 Martta zaferin inananların olacağını belirterek, “Zafer Mahallesinde zafer inananların olacak” dedi.  İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural     Isparta’nın geçen 5 yılda unutulduğuna dikkat çekerek “Bakın bu şehrin bir çok sorunu var. Deprem tehlikesi var kentsel dönüşüm yok. Trafik sorunu var, çözüm yok. Tek bildikleri arsa satmak. İmar açmak rant sağlamak.  Artık bu şehri şehrül emin vasfını taşıyabilecek kimselerin yönetmesi gerekiyor. Şehrülemin olmak o ilin ağabeyi olmak, şehrini ileriye götürmek, öncü olmak demektir.  Bu şehri artık Isparta’ya gövdesini koyanların yönetmesi gerekiyor. Onun için gelin sizlere sırtını dönüp, Isparta’yı şahsi hesapları için, çıkarları için yöneteceklere sizde sırtınızı dönün diyorum.  Gelin desteğinizi Isparta’nın şehrülemini olmaya aday Ahmet Tural’a verin diyorum. Siz bana destek olun ben de size hizmet edeyim diyorum” dedi.

5 YIL ÖNCE GELENLER SİZLERİ ÇOKTAN UNUTTULAR 

5 yıl önce hatta ondan önceki yıllarda seçim zamanı size gelenlerin Zafer Mahallesini unuttuğunu söyleyen Başkan Adayı Tural “Burası Zafer mahallesi. Bu mahalle adıyla bizleri gururlandıran mahalle.  Ama hizmetleri alamamış bir mahalle. Çünkü hizmet merkezden başlıyor kenar mahallelere gelinceye kadar kayboluyor. İnşallah biz göreve geldiğimizde hizmeti kenar mahallelerden başlatıp merkeze doğru yayacağız. Zafer mahallemiz artık üvey evlat olmaktan kurtulacak” dedi

SİZE SOSYAL TESİSİ BİZ YAPACAĞIZ

Zafer Mahallesinin sosyal tesisi olmadığını kaydeden Başkan Adayı Tural  “Biz bugün sizlerle  aslında  size ait bir sosyal tesiste bu toplantıyı gerçekleştirmek isterdik. Ancak Zafer mahallesinde bir sosyal tesis yok. Çünkü sizlere 5 yıl önce sosyal tesis sözü verenler sizleri unuttu. Şimdi seçim zamanı geldi. Yine sizlere gelecekler ve söz verecekler. Sakın inanmayın. Bakın ben de söz veriyorum. Eğer seçilirsek  sonra sizleri unutup 5 yıl sonra buraya gelirsek siz de unutun siz de bana sırtınızı dönün. Ama merak etmeyin Ahmet Tural verdiği sözü asla unutmaz, yapamayacağının sözünü de asla vermez. Zafer Mahallesinin artık bir sosyal tesisi olacak” dedi.

TAZİYE EVİ YENİ Mİ AKLINA GELDİ?

Burada doğu ve güneydoğulu vatandaşlarımızın ağırlıklı olarak ikamet ettiklerini kaydeden Başkan Adayı Tural “Burada vefat eden bir gencimizin cenaze törenine katıldık.  Orada bana taziye evi talebinde bulundular. Bizde göreve geldiğimizde taziye evi yapacağımızı söyledik. Şimdi  geçen gün mevcut belediye başkanı geldi. Taziye evi yapacağız dedi. Tamam da ben deyince mi aklınıza geldi. Sormazlar mı 5 yıldır neredeydin? Niye yapmadın da şimdi bunun sözünü veriyorsun? Seçim mi var? Sakın inanmayın. Bunlar seçim yatırımı. Ama artık devran döndü. Artık Ahmet Tural var. Mahallelerin hizmetkarı burada.  Söz veriyorum. Ben göreve geldiğimde bu mahallede yapacağım ilk icraat taziye evini yapmak olacak. Bundan kimsenin şüphesi de olmasın” dedi.        

ZAFER MAHALLESİ KAR ÇİLESİNİ UNUTMADI

Zafer mahallesinde alt yapı sorununa dikkat çeken Tural, iki yıl önceki ker esaretini hatırlattı. Tural, “İki yıl önceki kar yağışını hatırlayın. 30 santim kar yağdı. Ama beceriksiz olduklarından Isparta’yı karanlığa, soğuğa muhtaç ettiler. Hatırlayın bu mahallede sizler 7-8 gün elektriksiz kaldınız. Günlerce yolların açılması için belediyeden ekipler beklediniz. Isınmak için battaniyelere büründünüz.  Sonra enerjiyi verdiler, beyaz eşyalarınız kombileriniz bozuldu.   Sonra dediler ki elektrik hatlarınızı yerin altına alıyoruz. Bakıyoruz halen alınmayan yeler var. Hani alacaktanız hani bir daha bu mahallede böyle bir şey yaşanmayacaktı. Biz bunların hiçbirini unutmadık. Zafer mahallesi de unutmadı. Ama mevcut belediye başkan çoktan unuttu. Merak etmeyin sayın belediye başkanı 31 Martta zafer mahallesi de seni unutacak” dedi.

ROMEN VATANDAŞLARA DERNEK YERİ SÖZÜ

Zafer mahallesinde sağlık ocağı bulunduğunu ama yeterli gelmediğini kaydeden Tural “Yeni bir sağlık ocağı yapılması talebiniz var. İnşallah göreve geldiğimizde sağlık müdürlüğüyle işbirliğiyle burada arazi üretip buraya yeni bir sağlık ocağı yapılmasını sağlayacağız. Özellikle hanım kardeşlerimiz sizlerin park alanlarında oturma gruplarında zaman geçirmek, spor yapmak için parklara malzeme konulmasını istiyorsunuz. 31 Martta Isparta’yı iyi belediyecilikle buluşturduğumuzda bu taleplerinizi yerine getireceğiz. Biz göreve seçildikten sonra parkları bırakıp gitmeyeceğiz. Temizliği bakımı yapılacak.  Bakın yayla fırını hemen altında park vardı. 5 yıl boyunca mevcut belediye buraya bakmadı. Seçim zamanı geldi şimdi orada parkı düzenliyorlar.  Hizmet yapıyormuş gibi gösteriyorlar. Bizim artık bunlara mışlara muşlara yapacağız edeceğizlere karnımız tok.  Zafer mahallesi, size gereken dersi sandıkta verecek” diye konuştu. Romen vatandaşlara dernek yeri sözü de veren Tural “ Evet tabi burada yaşayan Romen vatandaşlarımız var. Onları da unutmadık. Kendileri  dernekleşmek istediklerini, kültürel faaliyetlerde bulunmak istediklerini  belirterek yer talebinde bulunuyorlar. Bunun içinde kendilerine öncülük edeceğimin sözünü de buradan veriyorum” dedi.

KÜÇÜK ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ SÜT

İhtiyaç sahibi vatandaşlara İyi kart vereceklerini bu kartla mahalle bakkalından kasabından alışveriş yapabileceklerini belirten Tural “Ayrıca maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımızla bebekleri doğduğu zaman mama ve bebek bezi ihtiyaçlarını biz karşılayacağız. Bir diğer sosyal belediyecilik hizmeti de halk süt olacak. Göreve geldiğimizde 2-5 yaş arası tüm çocuklarımıza halk süt aracılığıyla ücretsiz süt dağıtımı yapacağız” diye konuştu.  Başkan Adayı Tural, konuşmasının sonunda selfi yaptı. Kadınlara karanfil, çocuklara oyuncak dağıtan Tural, alkışlarla salondan ayrıldı.   

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Seçime beş kala size Tural sevgisi salonlara sığmadı için yorumda bulun

    Tural sevgisi salonlara sığmadı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tural sevgisi salonlara sığmadı için ilk yorumu yapabilirsin.