Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz

Başkan Adayı Tural’dan Davraz Kapalı Pazar yeriyle ilgili sert açıklama;

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, bugün açılışı yapılan Davraz Kapalı Pazar yeri ile ilgili mevcut belediye yönetiminin kar felaketinde çökme sonucu yenilenen pazar yerini , söz verdik yaptık sloganıyla yeni bir projeymiş gibi  kamuoyuna sunmasına tepki gösterdi. 

Başkan Adayı Tural, konuyla ilgili yaptığı açıklamada  “Yıllar öncesi,  geçmiş belediye başkanlarından ve şimdiki Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın’ın döneminde yapılan Davraz Mahallesi Kapalı Pazar yeri tüm halkımızın bildiği gibi 3 Şubat 2002 tarihinde ilimizde meydana gelen kar yağışı nedeniyle 30 santimlik kara teslim olan şu anki mevcut belediye yönetimi döneminde feci şekilde çökmüştür. Bahsi geçen tarihe bakıldığında Rabbim bizleri korumuş, büyük bir facianın eşiğinden dönülmüştür. Pazar yerinin çöktüğü tarih Perşembe gününe rast gelmektedir. Allah korusun bir gün önce çökmüş olsaydı acılarımızı tarife edecek kelime bulamazdık. Bugünlerde mevcut Belediye Başkanı malum pazar yerinin tamir edilmesini, söz verdik yaptık sloganıyla yeni bir yatırımmış  gibi kamuoyuna sunmakta, Isparta halkıyla alay etmektedir” dedi.

DAVRAZ HALKINA VERDİĞİNİZ SÖZ BU MUDUR?

Mevcut Belediye Başkanının 5 yıl önce Türkiye’nin Antartika’ya uydu gönderdiğini şaşalayarak anlattığı Davraz mitinginde Davraz halkına verdiği sözleri anımsatan Başkan Adayı Tural, açıklamasında şunlara yer verdi “Kendisine hatırlatmak isteriz 2019 yerel seçim döneminde ülkemizin Antartika’ya uydu gönderdiğini şaşalayarak anlatırken, bu bölgede Davraz Mahallesi halkına bir söz vermiştir.  Bu bölgenin Isparta’da yeni bir cazibe merkezi olacağını 2000 araçlık otoparkı olan bir cazibeli bir alışveriş merkezi haline getirileceğini mahalle mitinginde kendi ağzıyla dile getirmiştir. Şimdi sormak isteriz? Bir çok projesi çökme riski atlatmış olan  (Gökkubbe, Davraz Pazar yeri) yerel ve ulusal basına haber konusu olan belediyeyi devreden şu anki Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın’ın, Davraz Pazar yeri projesinin tadilatını yapan, aslında tabiri caizse şecaatini arzderken sirkatini söyleyen mevcut yönetim Davraz Mahallesine vermiş olduğu sözü yerine getirirken, projelerinde bahsettiği konu tam olarak bu mudur? Çok değerli Davraz Mahallesi halkımızın takdirine sunmak istiyoruz.

AMAÇLARI SADECE KOLTUKLARINI KORUMAK

Yine aynı mahalle mitinginde ‘bir belediye başkanı memleketine 20 yıl 40 yıl 45 yıl gibi ileriye taşıyamamışsa memleketine hizmet etmiş sayılmaz’ diyen bir belediye başkanının Davraz Mahallesine sunduğu katma değeri ve Antartika’ya uydu gönderdiğini iddia ettiği ülkemizin vizyonuyla bir önceki belediye başkanının parke taşı üzerinden yaptığı siyaseti eleştirirken ‘işte bizim farkımız bu’ sözlerini bir kez daha Isparta kamuoyuna hatırlatmak isterim.  Memleketimizin ne geçmiş kültürel değerlerine ne de geleceğine yönelik hiçbir çalışması olmayıp sadece koltuklarını korumak amacıyla çabaladığı  siz değerli Isparta halkımızın takdirinedir. 31 Martta önümüze bir sandık gelecek. Tercihini koltuğunu korumaktan yana olanların yanında olmak ya da memleketimize gerçekten hizmet aşkıyla yanıp tutuşmakta olan vadettiği her şeyin son cümlesine kadar nefer olmak için çabalayanların yanında olmak siz değerli hemşehrilerimizin tercihinedir. Bu duygu ve düşüncelerle 31 Mart yerel seçimlerinde tercihinizi İyi bir belediyecilik, İyi bir belediye başkanı ve Ispartamızı Ispartalıların yönettiği Ispartamızın menfaatine iyi bir bakış açısıyla yönetmeye aday olanların yoluna davet ediyoruz. Tekrar ediyoruz 28 Mart 2019 tarihinde Isparta’nın ikinci bir cazibe merkezi haline getireceğiz” diye söz verenlere yine kendi sözleriyle cevap vermek istiyoruz “AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFINA BAKILMAZ”. Bu bir memleket meselesidir. Derdi koltuk olanlar bizi anlayamaz, derdi makam olanlar asla anlayamaz. Derdi ISPARTA olanlar ancak anlayabilir. Bu arenaya çıktığımız ilk günde bir sloganımız vardı BİR HAYALİMİZ VAR diyorduk. Evet Sevgili Hemşehrilerim bir hayalimiz var. Derdimiz Memleketimiz Ispartamız… Koltuk derdinde, yalanlarla savrulan bir yönetim olmayacak. Biz kazanmayacağız. Hep birlikte Ispartamıza kazandıracağız” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz için yorumda bulun

    Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz için ilk yorumu yapabilirsin.