Başdeğirmen: Altyapısı çok güçlü bir tarım şehriyiz

Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk ve yönetimi Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Başdeğirmen, “Isparta’mız tarımla alakalı altyapısı çok güçlü ve güzel ürünler üretilen bir şehir” derken, önümüzdeki yıllarda da vatandaşlara ücretsiz olarak meyve fidanı dağıtımının devam edeceğini söyledi.

Ziyarette konuşan Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile bugüne kadar güzel çalışmalara imza attıklarını dile getirerek, çiftçilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Başkan Başdeğirmen’e görevinde başarı dileklerini ileten Selçuk, belediyenin son 2 yılda vatandaşlara ücretsiz olarak 100 bine yakın meyve fidanı dağıttığını söyleyerek, bu fidan dağıtımının devamını talep ederek, “Tüm çiftçilerimiz adına temsil ettiğim 45 bin çiftçim adına sizlere hayırlı olsun diyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de Türkiye’nin dünyada tarım ülkesi olarak bilindiğini, ürettiği ürünlerle kendine yetebilen bir ülke olduğunu aktardı. Başkan Başdeğirmen, “Isparta’mız tarımla alakalı altyapısı çok güçlü ve güzel ürünler üretilen bir şehir. Ayrıca bir meyve bahçesi. Tropikal meyveler hariç tüm meyvelerin üretilebildiği bir şehir. Tarım şehri olarak güzel gelirler elde ediyoruz. Modern tarımda da öncü bir şehiriz. Bugüne kadar yapılan modern tarımlarda her zaman ilk projeleri yapan güzel yatırımlar yapan bir şehir olarak meyvecilikte elmada özellikle Türkiye birincisi olmamız, şeftali, kiraz, kayısı gibi ürünlerde 2 ve üçüncü sıralarda olmamız, bizim için çok değerli. Dünya gülyağı ihtiyacının %65’ini karşılayan bir şehir olarak gül üretiminde de başarılı bir şehiriz. Altyapısı çok güçlü bir tarım şehriyiz” görüşlerinde bulundu.

Isparta’da 45 bin kişinin tarım işiyle uğraştığını ve Ziraat Odasının da bu noktada çiftçilerle yakından ilgilendiğini dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Sizlerden memnuniyetimizi de belirtmek istiyorum. Size ve yönetiminize bu konuda ayrıca teşekkür ediyorum. Belediye olarak 100 bin meyve ağacını hem bu yılın mart ayında hem de geçtiğimiz yılın mart ve nisan ayında vatandaşlarımıza vererek toprakla buluşturduk ve bu yıl meyve veren az da olsa fidanlarımız oldu. 5 yıl içerisinde bu 100 bin ağaç meyveye dönerek hem ülke ekonomisine katkı sağlayacak hem bize temiz bir hava oksijen anlamında katkısı olacak. Tabii ki ihtiyacımız olan gıdayı da karşılamış olacak. Bu çalışmalarımız devam edecek. Sizlerin de desteğiyle daha çok meyve ağacını daha çok ağacı toprakla buluşturarak şehrimizin daha yaşanabilir, daha güzel ve oksijeni bol bir şehir olmasını sağlamak için elbirliğiyle çalışacağız. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde de güzel hizmetler yapacağımız inancıyla sizlere yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Ziraat Odası Başkanı Başdeğirmen: Altyapısı çok güçlü bir tarım şehriyiz için yorumda bulun

    Başdeğirmen: Altyapısı çok güçlü bir tarım şehriyiz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Başdeğirmen: Altyapısı çok güçlü bir tarım şehriyiz için ilk yorumu yapabilirsin.