Bayramlaşma Programı Düzenlendi

Isparta Valiliği koordinesinde, Isparta Belediyesi, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, Isparta Esnaf ve Sanatkârlar Odaları ve Isparta Ticaret borsası tarafından düzenlenen Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni Süleyman Demirel Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirildi.

Bayramlaşma programına Vali Aydın Baruş, Isparta Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz, Osman Zabun ve Hasan Basri Sönmez, Eğirdir Dağ Komando Okulu Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık, Kara Havacılık Okulu Komutanı Tuğgeneral İsa Baydilli, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehit aileleri ve kahraman gazilerimiz, oda başkanları, siyasi partilerin il başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Salon girişinde konuklarını karşılayan protokol üyeleri ardından salona geçerek konuklar ile bir süre sohbet ettiler.

Bayramlaşma programında konuşan Vali Aydın Baruş, bayramlaşma programına yoğun katımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,   Ramazan bayramının birlik ve beraberliğin en güzel örneği olduğunu kaydetti. Vali Baruş; “11 ayın sultanı, en güzel duyguların zamanı mübarek Ramazan ayını geride bıraktık. Isparta’da bugün Ramazan Bayramına ulaşmanın büyük mutluluğunun sevincini yaşıyoruz. Düzenlediğimiz bayram kutlama programına yüzlerce Ispartalı vatandaşımız iştirak etti. Bu, Isparta’daki birlik ve beraberliğin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Herkes ‘ocuğuyla, yakınıyla buraya teşrif etmiş sağ olsunlar. Bayramları sevinçli kılan zaten bu kutlamalardır. Yine bayramları anlamlı yapan akrabalarımıza, tanıdıklarımıza, komşularımıza yaptığımız ziyaretler ve hal hatır sormalardır. Ramazan Bayramı gerçekten bu anlamda bize birlik ve beraberliğimize çok önemli katkılar sağlayan bir bayram. Bu bayram münasebetiyle dargınlıkları, küskünlükleri unutalım. Özellikle kardeşler arasında, komşular arasında, akrabalar arasındaki küskünlüklere bir son verelim. Her zamanımız Ramazan gibi olsun çünkü Ramazan ayı kardeşliği, Birlik beraberlik duygularının pekiştiği, yoksullara el uzatıldığı, yetimin ve öksüzün halinin hatırının sorulduğu, yüzlerinin güldürüldüğü mübarek aydır. Umarım ki diğer 11 ayda bu duygularla bu hislerle geçer. Geçtiğimiz yıl büyük depremlerin olması nedeniyle hüzünlü girmiştik Ramazan bayramına. Bu yıl da hüznümüz var. Çünkü 10 binlerce Gazzeli kardeşimiz İsrail’in zulmü altında can verdi, halen Eziyet görmeye can vermeye devam ediyorlar. O nedenle hüzünlüyüz bu bayramda. İnşallah Allah’ın yardımıyla en kısa zamanda özgürlüklerine, kurtuluşlarına kavuşurlar. Temennimiz, duamız olur” dedi.

“Bayramı hüznüne döndürmeyelim”

Bayram mutluluğunun hüzne dönmemesi adına vatandaşlara uyarılarda bulunan Vali Baruş, yolculuk esnasından mutlaka Trafik Kurallarına uyulması çağrısında bulundu. Vali Baruş; “İçişleri Bakanlığımızın, Emniyet Genel Müdürlüğümüzün, Jandarma Genel Komutanlığımızın yaptığı uyarılara lütfen vatandaşlarımız kulak versinler. Çünkü bu günler sevinçli günler. Bu günlerin hüzne dönüşmemesi lazım. Kendi hatalarımızla, kusurlarımızla yakınlarımızı, ailelerimizi üzmememiz lazım. Çok dikkatli olalım. Kara yollarında seyrederken, sürüş yaparken emniyet kemerlerimizi mutlaka kullanalım. Ön koltuk, arka koltuk fark etmez. Artık her koltukta emniyet kemer takmak mecburi. Yine otobüslerde de, toplu taşıma araçlarında da mecburi. Buna özellikle dikkat edelim, hız kurallarına uyalım. Trafik işaretlerine mutlaka riayet edelim. Bu şekilde devam ettirirsek bayram tatilimizi inşallah sağlık içerisinde önümüzdeki hafta herkes mesaisine başlar. Buradan tüm Ispartalı vatandaşlarımıza hayırlı bayramlar diliyorum. Bayramlarını tebrik ediyorum. Sevdikleriyle beraber çok güzel bir bayram geçirmelerini, sağlık, huzur içerisinde daha nice mutlu günlere ulaşmalarını temenni ediyorum” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Valiliği koordinesinde, Isparta Bayramlaşma Programı Düzenlendi için yorumda bulun

    Bayramlaşma Programı Düzenlendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bayramlaşma Programı Düzenlendi için ilk yorumu yapabilirsin.