Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’nde inşaat çalışmaları sürüyor

Isparta Belediyesi, 0-12 yaş grubu çocukların birbirinden güzel etkinliklerden faydalanıp hem vakit geçirebilecekleri hem de öğrenebilecekleri Bebek ve Çocuk Kütüphanesi inşa ediyor. Binanın inşaat çalışmalarında tüm hızıyla devam ediyor.

Isparta Belediyesi, bebek, çocuk ve gençlere yönelik yeni etkinlik alanları oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Bebek ve Çocuk Kütüphanesi inşa ediliyor. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in önceki dönemde göreve gelmesinin ardından Belediye Kültür Merkezi’nde bir kütüphane açılmıştı. Gençler tarafından yoğun ilgi gören bu kütüphanenin yanında şehrin ihtiyaçları doğrultusunda eski otogar alanına da büyük bir kütüphane inşa edilecek. Bu yatırımların yanı sıra Isparta’da ilk kez Gülkent Kavşağı bölgesinde Yeni Sanayi Sitesi’nin üst tarafındaki alanda 0-12 yaş grubunun istifade edebileceği Bebek ve Çocuk Kütüphanesi yapılıyor. Kaba inşaatı tamamlanan binanın içerisindeki sıva, boyama ve taban döşeme çalışmaları devam ediyor.

Toplam 1.850 metrekare alanda inşa edilecek Bebek ve Çocuk Kütüphanesi, 1.900 metrekare bahçe ve park alanına sahip olacak. Kütüphane içerisinde 0-3 yaş, 3-6 yaş ve 6-12 yaş aralığındaki bebek ile çocuklar için okuma salonları, çalışma odaları, 4 atölye alanı, cep sineması ve kafeterya yer alıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Belediyesi, 0-12 yaş Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’nde inşaat çalışmaları sürüyor için yorumda bulun

    Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’nde inşaat çalışmaları sürüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’nde inşaat çalışmaları sürüyor için ilk yorumu yapabilirsin.