Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Vefatının 9. Yılında Anıldı

17 Haziran 2015 tarihinde hayatını kaybeden 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel, vefatının 9. yılında İslamköy Çalca Tepe’de bulunan kabri başında törenle anıldı.

Törene Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Vali Aydın Baruş, Isparta Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Hasan Basri Sönmez, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Naim Çoban, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık, Kara Havacılık Okulu Komutanı Tuğgeneral İsa Baydilli, eski bakan ve milletvekilleri, askerî erkan, Demirel ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua başladı. Ardından 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in özgeçmişi okundu.

Daha sonra Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Kıratlı tarafından kabre Cumhurbaşkanlığı çelengi bırakılarak saygı duruşunda bulunuldu.

Tören, Demirel ailesine taziyelerin sunulması ile sona erdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. 17 Haziran 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Vefatının 9. Yılında Anıldı için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Vefatının 9. Yılında Anıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Vefatının 9. Yılında Anıldı için ilk yorumu yapabilirsin.