Eğirdir’in En Büyük Sorunu Gölün Çekilmesi

Ömrünün yarısını Eğirdir Yazla Mahallesinde geçiren Isparta’nın duayen gazetecisi Hasan Özbek Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer’le kısa bir söyleşide bulundu.

Isparta’nın can damarı olan Eğirdir Gölü’nün çekilmesi ile ilgili aynı zamanda EKO-BİR Başkanı olan Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer’le kısa bir söyleşide bulunan gazeteci Özbek, ‘Eğirdir’in en büyük sorununun Eğirdir Gölü’ olduğunu söyledi.

Başkan Mustafa Özer, ‘DSİ ile yapılan görüşmeler sonucunda kısa zaman sonra Aksu’dan Çay Deresi ile suyun göle akıtılacağını dile getiren Başkan Özer, kısa zamanda Eğirdir’in bütün sorunlarını halledeceğini, belediyenin önünde bulunan Kale Meydanı İş merkezinin 15 gün içinde sahiplerine teslim edileceğini dile getirdi.

Eğirdir’in büyük sorunu doğalgazın Altınkum ve İstasyon mahallerinden sonra Yazla Mahallesine de gediğini, 2025’te Eğirdir’in tamamı doğalgaza kavuşacaktır, artık Isparta merkez, ilçeleri kışında Eğirdir’de ikamet edeceklerdir, Eğirdir nüfusu bir kat daha fazlalaşacaktır, diyen Özer, Eğirdir’in bütün sorunlarını proje ve planlar dahilinde ele aldıklarını ifade etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Ömrünün yarısını Eğirdir Yazla Eğirdir’in En Büyük Sorunu Gölün Çekilmesi için yorumda bulun

    Eğirdir’in En Büyük Sorunu Gölün Çekilmesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eğirdir’in En Büyük Sorunu Gölün Çekilmesi için ilk yorumu yapabilirsin.