Emekliler Tural’a güveniyor

Ahmet Başkan söz verdiyse yapar

Tüm Emekliler Derneği üyeleriyle bir araya gelen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, göreve seçildikleri takdirde ilk yapacakları icraatlar arasında emekliyi konut sahibi yapmak olduğunu söyledi. Tural, emeklinin İYİ belediyecilik döneminde rahata kavuşacağını vurguladı   

Seçim çalışmaları kapsamında Isparta’nın her kesimine dokunan projeleriyle göz dolduran İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, göreve geldiklerinde düşük maaşla geçim savaşı veren emeklinin, refah seviyesini artıracak yatırımlara öncelik verileceğini kaydetti.

EMEKLİLER TURAL’DAN DESTEK İSTEDİ

Tüm Emekliler Derneği buluşmasında Dernek Başkanı Hayati Yıldız,  “Ahmet Başkanımız sizlere projeleri hakkında bilgi verecek.  İlimizde 120 bin emekli var çeşitli sorunları var ekonomik sosyal sorunları var. Bu sorunlar kendisini çözebileceği sorunlar Emekliler önce gönüllerine dokunulmasını istiyor. Belediye bünyesinde sosyal projelerin içinde yer almak istiyor. Emeklilerimiz el beceri kursları yapmak için salon, atölye istiyor. Bu ürünleri belediye bünyesinde satmak istiyor. Otobüslere ücretsiz biniş konusunda yaşanan sıkıntıların çözülmesini istiyor. Emeklilerimiz maalesef ölümü bekler duruma getirilmiştir. Emeklilerimiz için ülkeler arası kültür turları yapılmasını istiyoruz. Emeklilerimiz çocuklarına istihdam sağlanmasını istiyor.  Konut projemizin birinci ayağı olan kooperatifimizi  kurduk. Arsa konusunda da zorluk var. 6 yıl gibi vadeyle ucuz konut yapmak istiyoruz bu konuda da destek bekliyoruz” dedi.

EMEKLİYE KONUT SÖZÜMÜZÜ NOTER ONAYIYLA VERDİK

Öncelikle siz değerli emekli kardeşlerimin arasında olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.  Yıllarca devletimize ülkemize hizmet ettiniz Ömrünüzün geri kalan kısmında da refah içinde yaşamak sizlerin en büyük hakkı. Ama maalesef emeklilerimiz bugün zor koşullarda geçimini sürdürüyor. Sizlere reva görülen açlık sınırı altındaki rakamlarla,  bu zor ekonomik koşullarda yaşam mücadelesi veriyorsunuz. Sizlere çok büyük müjdeymiş gibi zam verdiklerini açıkladılar. Aldığınız maaş, zaten gelen zamlarla çoktan eridi. Kısacası kaşıkla verdiler kepçeyle aldılar.  Bir de size 5 yıl önce de belediye kanadından söz verdiler.  5000 konut yapacaklarını söylediler. Hatta emeklilerimiz de Sen Bu Konutları Dik, Bizde Senin Heykelini Dikeceğiz dediler. Ama baktık ki, bir tek konut teslim edemediler.  Biz seçildiğimiz takdirde 5000 sosyal konut yapacağız. Bunun kaynağını soruyorlar.  Bunu Belediye olarak yapacağız dediler. Biz Belmaş ruhunu yeninden canlandırıp uygun ödeme koşullarında emeklimizi, dar gelirli vatandaşımızı ev sahibi yapacağız. Yapacağımın sözünü de bu elimde gördüğünüz noter tasdikli taahhütname ile verdim. Bunu sizlere de takdim ediyorum.  Son 20 yılda toplu konut alanı açılmamış. Bu alanlar açılmadıkça kooperatifleşme adına bir şey yapamazsınız. Isparta’da yeni imar alanına değil toplu konut alnına Belmaş’ın canlandırılmasına ve kentsel dönüşüme ihtiyaç vardır. Şimdi akıllarına yeni gelmiş Kentsel dönüşüm müdürlüğü kuracaklarmış. Hayrola seçim mi var? Yoksa kulağınıza birileri karsuyu mu kaçırdı. Niye kurmadınız? Niye bugüne kadar imar açmak için uğraştınız.  Madem kentsel dönüşüm yapacaksanız niye yeni imar alanı açıyorsunuz?  Hiç kimse karamsar olmasın 31 Martta İyi Belediyecilikle buluştuğumuzda hem kentsel dönüşümü yapacağız. Hem toplu konut alanları açacağız. Hem de Belmaş’ı ve kooperatifleşmeyi yeniden canlandıracağız” dedi.         

EMEKLİYE KENT KART VERECEĞİZ

Emeklilerin sosyal ve kültürel etkinlikler için taleplerinin Belediye için çok küçük istekler olduğunu kaydeden Tural, “Bu talepler Belediye için çok küçük talepler bunlar yapılmıyorsa sosyal belediyecilik zaten yoktur. Bunları biz zaten yapacağız. Emekliler için sosyal yaşam merkezi projemizle parklardan kent meydanında koltuklarda oturmaktan kurtaracağız. Onlarında lokali olacak. Bunun maliyeti falan yok. Biz çok katlı bina yapmayacağız. Sizler için hazırladığımız Isparta Emekli Kent Kartı projemiz ile Ispartamızda belediyenin sağladığı birçok hizmetten ücretsiz yada uygun koşullarda yararlanmanızı sağlayacağız. Otobüse bindiğiniz zaman hiçbir emeklimizi şoför esnafımız azarlamayacak. Ben sizlerin tüm taleplerine yanıt vermeye gayret göstereceğim ama sizlerden de bugün bize sahip çıkmanızı bekliyorum.  31 Mart yerel seçimlerinde desteklerinizi bekliyorum. Gelin Ispartamızı hep birlikte yönetelim ve Ahmet Tural isminde birleşelim” dedi.   Başkan Adayı Tural’a teşekkür eden emekliler de “Başkanım biz sizleri biliyoruz size güveniyoruz. Siz verdiğiniz sözü tutarsınız.  Bizler için çok güzel projeler hazırlamışsınız. İnşallah sizin döneminizde emeklilerin yüzü gülecek” açıklamasında bulundular.        

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Emekliler Tural’a güveniyor için yorumda bulun

    Emekliler Tural’a güveniyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Emekliler Tural’a güveniyor için ilk yorumu yapabilirsin.