Eroin Tüketiminde Isparta ilk sırada

2021 yılı atık su analizi raporuna göre, Türkiye’de metamfetamin ve eroin tüketimi yüksek olan iller belirlendi. Isparta listede ilk sırada yer aldı.

Metamfetamin tüketiminde öne çıkan ilk 15 il şöyle sıralandı: Aydın, Uşak, Bursa, Samsun, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Denizli, Eskişehir, Antalya, Kocaeli, Balıkesir, Burdur, Kayseri ve Isparta.

Eroin tüketiminde ise ilk 15 il şu şekilde: Isparta, Denizli, Edirne, İstanbul, Uşak, Tekirdağ, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Van, Eskişehir, Kütahya, Tokat, Amasya ve Çorum.

2021 yılı kanalizasyon analizi sonuçlarına göre, eroinde ilk üç sırada Isparta, Denizli ve Edirne yer aldı. Isparta, adli istatistiklerde de yetişkin nüfusta uyuşturucu kullanım suçlarında ilk beş il arasında bulunuyor. Transit yoğunluğun olduğu Edirne dışında, Isparta ve Denizli narkotik vakalarda da üst sıralarda yer alıyor

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. 2021 yılı atık su Eroin Tüketiminde Isparta ilk sırada için yorumda bulun

    Eroin Tüketiminde Isparta ilk sırada için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eroin Tüketiminde Isparta ilk sırada için ilk yorumu yapabilirsin.