Genel Başkan Akşener: Babamızın memleketini istiyorum

İyi Parti Yerel Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısına katılan Isparta Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, Genel Başkan Meral Akşener tarafından Türkiye’ye tanıtıldı. Akşener Tural’a “Babamızın memleketini istiyorum” dedi.

31 Mart Yerel seçimleri sürecinde İyi Parti Yerel Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı Ankara Ticaret Odası Kongre Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Isparta Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, İl Başkanı İbrahim Tekeli, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Tuğlacı ilçe ve belde adayları katıldı. Aday tanıtım toplantısında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim beyannamesini kamuoyuyla paylaştı.

YOKSULLUK, SIĞINMACI İSTİLASI, DEPREM, KENTSEL DÖNÜŞÜM

Yerel seçim beyannamesinde yoksulluk, sığınmacı sorunu, deprem hazırlıkları ve kentsel dönüşüm başlığıyla 4 temel sorun belirlediklerini ve bunlara çözüm olacaklarını kaydetti. Yoksulluk sorunu odağına genç, çocuk kadın ve emeklileri aldıklarını kaydeden Akşener şehirlerde hiçbir gencin barınma sorunu yaşamayacağını, KYK borçlarının belediye tarafından ödeneceğini, çocukların beslenme ihtiyacı için okullarda sabah ve öğlen yemek imkanı sunacaklarını bu öğünleri Kadın girişimciler ve kadın kooperatifleri aracılığıyla temin edip kadınların ekonomiye dahil olmasını sağlayacaklarını söyledi. Kadına şiddeti önlemek için Kadın Destek merkezleri kurarak her konuda kadınların yanlarında olacaklarını belirten Akşener, emeklilerin nefes alması için de emeklinin gelirine destekler sunacaklarını kaydetti.

RANTÇI YÖNETİM ANLAYIŞI SON BULACAK

Sığınmacı sorununu çözümü için belediye yönetimlerinin yapacaklarını anlatan Akşener “Türkiye sığınmacı istilasıyla karşı karşıya. Bu soruna karşı milli göç doktrinini hayata geçireceğiz. Yabancı tabelalara standart getireceğiz. Kent estetiğiyle uyuşmayan yabacı tabela asılmasının önüne geçeceğiz. Kent dokumuza kültürümüze sahip çıkacak, Kaçak ve sığınmacı sayısını süratle azaltacağız. Üçüncü sorun deprem tehlikesi karşısındaki ciddiyetsizlik. Güvenli şehirler inşa edeceğiz. Şehirlerimizi fiziksel, toplumsal yapısıyla birlikte dirençli hale getireceğiz. Bina dayanıklılığını artıracağız. Arazi kullanımı ve yer seçimlerine önem vereceğimiz gibi kamu binalarının dayanıklılık denetimlerine hız vereceğiz. Konut üretiminde yatay mimarinin yaygınlaşmasına öncülük edeceğiz. Dördüncü sorun şehirlerimizi tüketen rantiye yönetimi. Kentsel dönüşümü rantı değil, kamu yararını gözeten şeffaf ve katılımcı şekilde gerçekleştireceğiz. Rantçı ve fırsatçı yönetim anlayışına son vereceğiz. Yetkiyi aldığımız tüm belediyelerde yeşili betona çevirme sevdalılarının düzenini bozacağız. Ormanları yok etmeye çalışan hainlerin tezgahını bozacağız” dedi.

AKŞENER ISPARTA’NIN KAZANILMASINI İSTEDİ

Akşener’in konuşmasının ardından, aday tanıtımına geçildi. Isparta Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural ile birlikte ilçe ve belde adayları coşkulu alkışlar eşliğinde sahneye çağrılarak, Genel Başkan Meral Akşener tarafından Türkiye’ye tanıtıldı.Tanıtım toplantısına Genel Başkan Meral Akşener ile Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural arasında 9.Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel diyaloğu damga vururken Akşener “Babamızın memleketi Isparta’yı istiyorum” dedi. Buna karşılık Tural da “Isparta’yı kazanacağız” yanıtını verdi.Daha sonra adaylarla toplu fotoğraf çekimi yapıldı. İyi Parti’nin yerel seçimler için hazırladığı seçim müziği de kamuoyuyla paylaşıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. İyi Parti Yerel Seçim Genel Başkan Akşener: Babamızın memleketini istiyorum için yorumda bulun

    Genel Başkan Akşener: Babamızın memleketini istiyorum için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Genel Başkan Akşener: Babamızın memleketini istiyorum için ilk yorumu yapabilirsin.