İthalatçı ve İhracatçı Firmalara Antrepo ve Tır Garajı Yapılacak

Isparta’da ithalat ve ihracat yapan firmaların uzun süredir yaşadığı Gümrük Antreposu sorunu Ak Parti Isparta Milletvekilleri ve Isparta Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin girişimleriyle çözüme kavuşuyor. Geçtiğimiz yıl Gülbirlik Genel Müdürlüğü’nün arkasında kiralanan alana 375 metrekare Antrepo yapımı gerçekleştirilecek. 2 bin 485 metrekarelik alan ise tır garajı olarak hizmete sunulacak.

Giderek büyüyen ithalat ve ihracat hacmi beraberinde lojistik sorunlarını da getirdi. Firmalar, ürettikleri ürünleri depolama ve taşıma süreçlerinde yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle zaman kaybı ve ek maliyetlerle karşı karşıya kalıyordu. Ancak Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik’in girişimleri, Ak Parti Isparta Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun’un destekleriyle ithalatçı ve ihracatçı firmaların yaşadığı sıkıntılar gideriliyor. Geçtiğimiz yıl kiralanan mülkiyeti Isparta Belediyesi’ne ait 2 bin 860 metrekarelik alanda 375 metrekare kapalı Antrepo yapımına başlanıyor. Geri kalan alan ise tır garajı olarak hizmet verecek.

Firmaların sorunlarını çözmek için çeşitli platformlarda girişimlerde bulunduklarını ifade eden ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Antrepo yapımı konusunda da başarıya ulaştıklarını belirtti.

Gerçekleşecek çalışmanın firmaların önündeki engelleri kaldırmak adına önemli bir adım olduğunu vurgulayan Çelik, amaçlarının ilimizin ekonomisine katkı sağlamak olduğunu dile getirdi.

Antrepo sorunun çözüme kavuşturulmasına emeği geçen isimlere teşekkür eden Başkan Çelik, “Antrepo kullanan firmalarımızın talepleri ve mevcut antreponun uzak mesafede olması sebebiyle Isparta Gümrük Müdürlüğüne daha yakın mesafede yer kiralayarak bu alanın tır garajı ve antrepo olarak kullanılmasını planladık. Bu süreçte gerçekleştirdiğimiz çalışmalara destek veren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere Isparta Milletvekillerimiz Sayın Mehmet Uğur Gökgöz’e, Sayın Osman Zabun’a, TOBB Genel Sekreterimiz Sayın Mustafa Saraçöz’e ve Gümrükler Genel Müdürlüğü yetkililerimize teşekkür ediyorum. Çalışmaların tamamlanmasının ardından firmalarımızın malzemelerinin depolanması, korunması ve dağıtılması gibi düzenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak, üyelerimizin ve iş dünyasının çıkarları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Ülke ekonomisinin her zaman destekçisi olacağız.” şeklinde konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta’da ithalat ve ihracat İthalatçı ve İhracatçı Firmalara Antrepo ve Tır Garajı Yapılacak için yorumda bulun

    İthalatçı ve İhracatçı Firmalara Antrepo ve Tır Garajı Yapılacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İthalatçı ve İhracatçı Firmalara Antrepo ve Tır Garajı Yapılacak için ilk yorumu yapabilirsin.