ITSO’dan Serbest Bölgede Kararlı Adımlar

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik’in öncülüğünde başlatılan Serbest Bölge projesi, yeni bir aşamaya taşınıyor. 280 bin metrekarelik alana kurulması planlanan Serbest Bölge için Ankara’da gerçekleşen görüşmelerin ardından fizibilite çalışmalarına başlanması kararı alındı.

Bölgeye yatırımların artması, istihdamın gelişmesi ve ekonomik canlılığın sağlanması amacıyla başlatılan ve önemli bir aşamaya ulaşan Serbest Bölge çalışmaları hızla ilerliyor. ITSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Topaloğlu, Meclis Üyesi Murat Dolunay ve Keçiborlu Belediyesi personeli Fatih Artık, geçtiğimiz günlerde Serbest Bölgeler Genel Müdürü Emel Emirlioğlu ve Genel Müdür Yardımcısı M. Cem Topbaş ile bir araya gelerek ilimize Serbest Bölge kurulması için önemli bir sunum gerçekleştirdi. Bu girişimin ardından, 280 bin metrekarelik bir alana kurulması planlanan Serbest Bölge için fizibilite çalışmalarına başlanması kararı alındı.

Serbest Bölgenin ilimize kazandırılması konusunda kararlı olduklarını ifade eden Başkan Çelik, “Serbest Bölge çalışmaları Keçiborlu Belediyesi’nin bize sunduğu 280 bin metrekarelik alanda devam ediyor. Genel Müdürümüze bugüne kadarki ilerlememizi bildirdik. Ekibimiz, belirlenen alanın havaalanına, demir yoluna ve bağlantı yollarına yakınlığı gibi önemli avantajlarını vurguladı. Şuanda fizibilite çalışmalarına başlandı, hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Bundan sonra, Isparta’da Serbest Bölge’yi kurumsal aşamalardan geçirerek kurma çabalarımızı hızlandıracağız. Serbest Bölgede faaliyet göstermek isteyen işletmeler, girişimciler ve firmalar bilgi almak ve buna göre hazırlık yapmak için bizimle iletişime geçebilirler. Umarım bu projeyi bölgemize ve Isparta’ya kazandırabiliriz.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Ticaret ve Sanayi ITSO’dan Serbest Bölgede Kararlı Adımlar için yorumda bulun

    ITSO’dan Serbest Bölgede Kararlı Adımlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ITSO’dan Serbest Bölgede Kararlı Adımlar için ilk yorumu yapabilirsin.