Kademeli Emeklilik geliyor! EYT’li olamayanlara son çağrı!

Yerel seçimlere sayılı günler kala, AK Parti’nin emeklilere yönelik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Hükümet, EYT’den yararlanamayanlar için Kademeli Emeklilik düzenlemesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çalışılan düzenlemenin son detaylarını paylaşıldı.

2.3 milyon kişiye emeklilik kapısı açan 28 Şubat 2023 tarihinde Meclis’ten geçen EYT düzenlemesi, düzenleme için milat koyulan tarih 8 Eylül 1999 olmuştu. Bu tarih sonrasında SGK girişi bulunanlar emeklilik için yıllarca beklemek zorunda kalıyor. Müjdeli haber geldi! EYT’li olmayanlara Kademeli Emeklilik Sistemi üzerinden müjde verdi.

ERKEN EMEKLİLİK YOLU AÇILDI

A Haber’in finans haberlerini paylaştığı kanal olan A Para, konu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

EYT’den yararlanamayanlar için yeni bir Kademeli Emeklilik düzenlemesi!

Bakanlık harekete geçti! Yapılan çalışmanın onaylanması halinde, 2000 ve 2008 arası sigorta girişi olanlar, istenen koşulları sağladıkları taktirde emekli olabilecekler.

9 Eylül 1999 sonrası SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı girişi olan kadınlar için 43 yaş ve 6250 prim günü, erkekler için 45 yaş ve 6250 prim gün şartı aranacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Kademeli Emeklilik geliyor! EYT’li olamayanlara son çağrı! için yorumda bulun

    Kademeli Emeklilik geliyor! EYT’li olamayanlara son çağrı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kademeli Emeklilik geliyor! EYT’li olamayanlara son çağrı! için ilk yorumu yapabilirsin.