Kazanan Isparta Oldu

Isparta Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, resmi olmayan sonuçlara göre aldığı yaklaşık yüzde 42’lik oy oranıyla yeniden belediye başkanlığını kazandı. Başkan Başdeğirmen’in kazanmasının ardından vatandaşlar sokaklara döküldü, kutlamalar yaptı. Kaymakkapı Meydanında binlerce kişiye hitap eden Başkan Başdeğirmen, “Cumhurbaşkanımızın gerçek belediyecilik anlayışını Isparta’mızda gösterdik ve gönül belediyeciliği ilkemizle hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Başkan Başdeğirmen zaferi binlerle kutladı

31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimleri tamamlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen en yakın rakibine yaklaşık 2 kat oy farkı atarak zafere ulaştı. Başkan Başdeğirmen seçim sonuçlarının resmi olmayan rakamlara göre açıklanmasıyla birlikte hemşehrileriyle Kaymakkapı Meydanında kucaklaştı. Vatandaşlar konvoylar eşliğinde meydana akın ederken, Başkan Başdeğirmen’de yeni döneme ilişkin ilk mesajlarını verdi. Başkan Başdeğirmen, birlik ve beraberlik mesajıyla birlikte gönül belediyeciliğinin yeni dönemde de devam edeceğini vurgulayarak, kendisine gösterilen teveccühten dolayı teşekkür etti.

Isparta Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, resmi olmayan sonuçlara göre vatandaşların AK Parti Belediyeciliğini ve Şükrü Başdeğirmen’i yeniden göreve getirdiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, 2019 seçimlerini kazandığında yine bu meydanda AK Parti rozetini çıkardığını ve Türk Bayrağı rozetini taktığını hatırlatarak, “O günden beri Türk Bayrağı rozetim yakamda duruyor. Ömür boyu bu rozeti sizlerle birlikte yakamızda taşıyacağız” dedi.

Kendisinin Gönül Belediyeciliği ilkesiyle 5 yıl boyunca görev yaptığını ifade eden Başdeğirmen, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere verdiği manifestoyla yapılması gereken her türlü hizmeti yaparak bugünlere geldik. Cumhurbaşkanımızın gerçek belediyecilik anlayışını Isparta’mızda gösterdik ve buna devam edeceğiz” görüşlerinde bulundu.

Seçim sürecindeki mitinglerde yaptıkları ve yapacakları hizmet ile projeleri anlattıklarına değinen Başdeğirmen, “Bu anlattıklarımızla sizler bizleri seçtiniz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat ve destekleriyle şehrimize çok güzel hizmetler yaptık” dedi.

Hizmet almanın birlik beraberlikle olduğuna işaret eden Başdeğirmen, “Hizmet almak istişare ile ikili ilişkilerle oluyor. Birlik beraberlik sağlanmadığı sürece yatırım alamayız. Sen şucusun, bucusun, sen olmasaydın, ben olsaydımlarla memlekete zarar veririz. 5 yıllık hizmet sürecimizde hiç böyle tartışmalar olmadan birlik beraberlik içinde yürüyerek bugünlere geldik. Görevi yeniden bize tevdi ettiniz. Milletvekillerimiz ve teşkilatımız, dava arkadaşlarımla birlik beraberlik içinde Isparta’nın ihtiyaçlarını sorunlarını oturup konuşarak taleplerimizi bildirerek başarıya ulaştık. Önümüzdeki dönemin başarısı daha yüksek olmak zorunda” ifadelerinde bulundu.

Adaylığının açıklandığı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine ‘Isparta’yı istiyorum’ dediğini aktaran Başdeğirmen, “Bende ‘Sayın Cumhurbaşkanım Allah’ın izniyle Isparta’yı kazanacağız. Size bir öncekinden bir farkla geleceğiz, derken bunu size güvenerek söz verdim. Dedim ki, ‘bir önceki dönemde aldığımız oy oranından daha fazla alarak geleceğiz’ dedim ve şu anda bunu aldık. Alnımız açık başımız dik yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından siyasi parti ayrımı yapmadan hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Başdeğirmen, “Hangi partili, nereli, kim, nasıl demek yok bize. Bunlar bize yakışmaz. Her mahallemize, her sokağımıza aynı hizmeti, aynı güzelliği yaşatmak için buradayız. Bir önceki dönemde bu konuda kendimizi ispat ettiğimizi düşünüyorum. 5 yıl önce burada dedik ki ‘Isparta’da 44 mahallemiz var. Artık 45 Kayı, 46 Deregümü, 47 Aliköy, Hacılar, Bozanönü’nü’ saydık. ‘204 köy, 9 belde, 12 ilçenin hepsi bizim sorumluluğumuzda’ dedik. ‘Büyükşehir değiliz ama büyük düşünerek bir ağabey olarak onların tüm hizmetlerini yerine getireceğiz’ dedik. Orada da sözümüzü yerine getirdik. Verdiğimiz sözler yaşadığımız problemli dönemlerin dışında tane tane, harfiyen yerine geldi. Bundan sonra da verdiğimiz sözlerden çok daha fazlasını yaparak o güzellikleri birlikte yaşayacağız” ifadelerinde bulundu.

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, yapılan çalışmaların bir ekip işi olduğunu, personelinin, Belediye Meclis üyeleri ve başkan yardımcılarının kendisine hizmetler noktasında büyük destekler verdiğini söyledi. Başdeğirmen, “Gece gündüz uyumadan hizmet ettiler. Emeklerini, yüreklerine sağlık” dedi.

AK Parti İl Başkan Furkan Cem Er, yerel seçimleri Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in büyük bir farkla yeniden kazandığını söyleyerek, bu zaferde en büyük emeğin vatandaşlara ait olduğuna değindi.

AK Parti Milletvekili Osman Zabun, Isparta’nın kendilerini hiç yalnız bırakmadığını ve her zaman arkalarında durduğunu dile getirdi. Zabun, “Bugün kazanan Isparta oldu. Yalan ve iftiralarınızda boğulacaksınız dedik, boğuldular. Çamur atmayın o çamur sadece size bulaşır, hiç mi siyaset bilmiyorsunuz dedik. Siz yalan ve iftiralara başvurdukça Isparta kenetlendi ve Isparta tek yürek oldu. Isparta, herkesin sevgisini kazanan Şükrü Başdeğirmen dedi” görüşlerinde bulundu.

AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz ise Isparta’nın ve eser siyasetinin kazandığını belirterek, “Hizmet siyaseti kazandı. Tevazu, gayret, samimiyet kazandı. Bizim bu şehirle alakalı düşüncemiz hep hizmet siyaseti oldu. Allah sizden razı olsun” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Belediye Başkanı ve Kazanan Isparta Oldu için yorumda bulun

    Kazanan Isparta Oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kazanan Isparta Oldu için ilk yorumu yapabilirsin.