Öğrenciler Hayat Bilgisi Dersinde Vali Baruş’u Ziyaret Etti

Ülkü İlkokulu 3-E sınıfı öğrencileri Hayat Bilgisi dersinde işledikleri yerel yönetimler konusunu Vali Aydın Baruş’la birlikte yapmak istedir. Vali Baruş, öğrencilerin bu isteklerini kırmayarak Isparta Valiliği’nde öğrencileri ağırladı.

Buluşmada öğrencilerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Baruş, öğrencilerin yerinde öğrenerek ders işlemek istemelerini çok yararlı bulduğunu söyledi.

Ziyarette merkezi yönetimden başlayarak il yöneticilerine kadar yöneticilerin görevlerini öğrencilere tek tek anlatan Vali Baruş, Valilerin illerde Cumhurbaşkanımızı temsil ettiğini söyledi. İlde bulunan tüm müdürlüklerin en üst yöneticisinin Vali olduğunu belirten Vali Baruş, Valilerin ilde başta güvenlik ve asayişin sağlanması olmak üzere hemen hemen her türlü iş ve işlemden sorumlu olduğunu aktardı.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Vali Baruş öğrencilerle uzun bir süre yerel yönetimler ve kişisel hayatı hakkında bilgiler verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Ülkü İlkokulu 3-E sınıfı Öğrenciler Hayat Bilgisi Dersinde Vali Baruş’u Ziyaret Etti için yorumda bulun

    Öğrenciler Hayat Bilgisi Dersinde Vali Baruş’u Ziyaret Etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğrenciler Hayat Bilgisi Dersinde Vali Baruş’u Ziyaret Etti için ilk yorumu yapabilirsin.