Rektör Prof. Dr. Mehmet Saltan Tüketici Elektroniği Fuarı’na katıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan ABD’nin LasVegas kentinde düzenlenen ve dünyanın en prestijli fuarları arasına yer alan “Tüketici Elektroniği Fuarı (CES)”na katıldı.

Dünyanın farklı ülkelerinden katılımın sağlandığı fuarda özellikle yapay zeka destekli ve son teknolojik ürünler sergilendi. SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan’ın da birçok markayı yakından inceleme fırsatı bulduğu fuarda Türkiye’nin elektrikli otomobil ve mobilite markası TOGG da küresel anlamda başarı sağlayan markalarla aynı anda dünyanın en büyük elektronik fuarında yerini aldı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Saltan, TOGG’un 2019 yılında ön gösterimini yaptığı ve doğuştan elektrikli, 2025 yılında pazara çıkarmayı hedeflediği yeni fastback modeli “T10F”u da CES’te yakından inceledi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Saltan; “Burada dünyanın en prestijli firmalarının yeniliklerini görme fırsatımız oldu. Esasen fuarı iki boyutta değerlendirmenin doğru olacağını düşünüyorum. Öncelikle kendi ülkemizin markası TOGG’u burada görmek ve dünyanın sayılı markaları arasında sergilendiğini bilmek ülkemiz adına büyük bir gurur kaynağı. Ancak bu gururun bize verdiği ilhamı doğru değerlendirmek çok önemli. Bundan sonraki süreçte küresel bir rekabet alanında hep daha iyi olmak için çalışmamızın göstergesi diyebilirim. TOGG bizim için bir başlangıç. Bundan sonraki süreçte her alanda daha iyi yarışabilmemiz için bize bir ilham kaynağı. Türkiye gerek teknolojik bilgi birikimi ve gerekse genç insan kaynağı ile küresel rekabetin en güçlü adaylarından biri. Tabii ki burada en büyük görevlerden biri de biz üniversitelere düşüyor. Diğer boyutuyla değerlendirirsem üniversitemize “know-how” bilginin taşınması ve sürdürebilir gelişim vizyonumuzu desteklemek adına fuarın çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Fuar hem küresel yenilikleri görebilmek hem de üniversite olarak üstlenmemiz gereken sorumlulukları görebilmek için faydalıydı. Üniversite olarak teknolojiye ve yeniliğe direnç gösteren değil eşlik eden bir yapı olduğumuzu her zaman dile getiriyoruz. Buradan da verimli bir ziyaret ve zihnimizde belirlenen projelerle ülkemize dönmenin heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Rektör Prof. Dr. Mehmet Saltan Tüketici Elektroniği Fuarı’na katıldı için yorumda bulun

    Rektör Prof. Dr. Mehmet Saltan Tüketici Elektroniği Fuarı’na katıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rektör Prof. Dr. Mehmet Saltan Tüketici Elektroniği Fuarı’na katıldı için ilk yorumu yapabilirsin.