Sevinçbey Köyü Kız Kur’an Kursu açıldı

Eğirdir ilçesine bağlı Sevinçbey köyünde vatandaşlar tarafından başlatılan Kız Kur’an Kursu inşaatı Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in destekleriyle tamamlandı. Açılışta konuşan Başkan Başdeğirmen, Sevinçbey Kız Kur’an Kursu’nun çok güzel bir bina olduğunu ve köye de yakıştığını söyledi.

Eğirdir ilçesine bağlı Sevinçbey köyünde hayırseverler ve vatandaşlar yeni bir Kız Kur’an Kursu için seferber olarak inşaat çalışmaları başlatmıştı. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de Kız Kur’an Kursunun inşaat çalışmalarını yerinde incelemiş, talep üzerine Kur’an Kursunun tamamlanması için destek vereceklerini bildirmişti. Başkan Başdeğirmen’in destekleriyle Sevinçbey Kız Kur’an Kursu’nun yapımı tamamlandı. 2 katlı olarak inşa edilen Kur’an Kursu hizmete açıldı. Açılışa Isparta Valisi Aydın Baruş, Eğirdir İlçe Kaymakamı Adem Çelik, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Eğirdir İlçe Müftüsü Mehmet Ali Eroğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Güleç ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılışta Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Sevinçbey Köyü Muhtarı Veysel Korkmaz, Kız Kur’an Kursu’nu Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve hayırseverlerin katkılarıyla tamamladıklarını söyledi. Korkmaz, “Sayın valimize, sayın kaymakamımıza, sayın Isparta Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Destek veren herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Sevinçbey Kız Kur’an Kursu’nun çok güzel bir bina olduğunu ve köye de yakıştığını söyledi. Kur’an Kursunun yapımına destek veren hayırseverlere teşekkür eden Başkan Başdeğirmen, “Rabbim bu tür hizmetleri yapmayı hepimize nasip eylesin. Buradan yetişen çocuklarımız, gençlerimiz Kur’an okumayı öğrenen vatandaşlarımızın okumuş oldukları Kur’an bizim için dua yerine geçiyor. Bunlar çok önemli ve değerli çalışmalar. Başkan Yardımcımız Serkan Kaya kardeşimiz buraya çok mesai harcadı. Harcadığı mesai sonucunda binamız hizmete girdi. Kendisine de teşekkür ediyorum. Bağışta bulunan hayırseverlerden de Allah razı olsun. Kız Kur’an Kursu köyümüze ve şehrimize hayırlar getirsin” görüşlerinde bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Eğirdir ilçesine bağlı Sevinçbey Sevinçbey Köyü Kız Kur’an Kursu açıldı için yorumda bulun

    Sevinçbey Köyü Kız Kur’an Kursu açıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sevinçbey Köyü Kız Kur’an Kursu açıldı için ilk yorumu yapabilirsin.