“Sizler bizim canımızsınız, ciğerimizsiniz”

Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla Vali Aydın Baruş’un özel misafirleri vardı. Isparta Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nun sporcu öğrencileri Vali Baruş ile bir araya geldi.

Aralarında milli sporcunun da bulunduğu birbirinden yetenekli özel sporcularla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Baruş, “Engelliler haftası münasebetiyle engelsiz çocuklarımızı burada misafir etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu yavrularımız hayatta hiçbir engeli tanımayan yetenekli çocuklar. Çünkü hakikaten düşündüğümüz zaman insan engelleri kendi oluşturuyor. Kendi önüne inşa ettiği engelleri aşmada da ondan sonra problem yaşıyor ama bu öğrencilerimiz her şeye rağmen müsabakalara katılarak çok başarılı oldular, şampiyon oldular. Sizler bizim canımızsınız, ciğerimizsiniz. Anne babalarını da tebrik ediyorum, hocalarımızı da tebrik ediyorum. İnşallah ileride daha büyük başarılara ulaşmalarını temenni ediyorum. Özel eğitim uygulama okullarımız, çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmesi için normal hayata uyum sağlayabilmeleri için çok önemli kurumlar. Bu uygulama okullarında uygulamalı eğitim alıyor çocuklarımız hem el becerilerini geliştiriyorlar hem de akranları arasında kendilerini daha ön plana çıkarmak için ilerleme kaydetme imkânı buluyorlar” dedi.

Vali Baruş ardından başarılı konuklarına çeşitli hediyeler takdim ederek kendilerini bir kez daha tebrik etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla “Sizler bizim canımızsınız, ciğerimizsiniz” için yorumda bulun

    “Sizler bizim canımızsınız, ciğerimizsiniz” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “Sizler bizim canımızsınız, ciğerimizsiniz” için ilk yorumu yapabilirsin.