Spor Lisesi Öğrencileri Dalış Eğitimi Alacak

Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kutup Ayısı Dalış ve Doğa Sporları Kulübü arasında Vali Aydın Baruş nezaretinde imzalanan protokolle Spor Lisesinde eğitim gören 30 öğrenciye donanımlı dalış eğitimi verilecek.

Spor Lisesinde eğitim gören öğrencilere yönelik olarak fırsat eşitliği sağlamak, mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve öğrencileri alternatif spor dalları ile tanıştırma amacını taşıyan “Sporun Mavisi” isimli projeyle 30 öğrenci, ücretsiz olarak dalış eğitimi alacak. Eğitim 22-29 Ocak tarihleri arasında Isparta ve Antalya’da düzenlenecek.

İmza töreni öncesindeki konuşmasında projenin, spor lisesinde okuyan öğrencilerin geleceği açısından önemli bir proje olduğunu belirten Vali Baruş, sözlerine şöyle devam etti: “Bildiğiniz gibi spor lisesinden mezun olan öğrencilerimizin önemli bir kısmı üniversitelerimizin beden eğitimi bölümleri ile spor meslek yüksekokullarına devam ediyorlar ve orada spor antrenörü olma veya akademik yönde kendilerini geliştirme yönünde üniversitenin ilgili bölümlerine gidiyorlar ama bunun yanında her meslekte olduğu gibi gelecekte daha avantajlı konuma gelebilmek için ekstra özellikler kazanmak gerekiyor. İşte bu proje kapsamında eğitim alacak gençlerimiz de bu avantajlı konuma kendilerini getirecekler. Dalış eğitimini aldıkları ve bu bröveye sahip oldukları takdirde değişik alanlarda iş bulma imkanına kavuşacaklar”

Ardından Vali Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Gençlik ve Spor Müdürü Mahmut Danayiyen ve Kutup Ayısı Dalış ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Fatih Albayrak arasında protokol imzalanarak yürürlüğe girdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Spor Lisesi Öğrencileri Dalış Eğitimi Alacak için yorumda bulun

    Spor Lisesi Öğrencileri Dalış Eğitimi Alacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Spor Lisesi Öğrencileri Dalış Eğitimi Alacak için ilk yorumu yapabilirsin.