TKB Isparta Şubesi  Üyeleri Medeni Kanun’un yıldönümü etkinliklerine katıldı

Türk Kadınlar Birliği Isparta Şube Başkanı Semiramis Zehra Karataş ve derneğe üye kadınlar hafta sonunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in davetlisi olarak Medeni Kanun’un Kabulünün yıldönümü etkinlik programına katıldılar. Konuya ilişkin bilgi veren TKB Isparta Şube Başkanı Karataş, “Hafta sonunda Medeni Kanun’un kabulünün yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere arkadaşlarımızla birlikte İzmir’e gittik. İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Sanat Kafede gerçekleştirilen etkinlik programında ilk olarak Genel Başkanımız Sema Kendirci Uğurman açılış konuşması gerçekleştirdi. Daha sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer günün anlam ve önemini ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından Cumhuriyet Kazanımlarının ve Medeni Yasanın Kabulünün Türk Kadınının statüsüne katkısı ve korunmasının önemi, kadın örgütlenmesinin önemi konulu panele geçildi. Moderatörlüğünü Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanmız Av. Sema Kendirci Uğurman’ın yaptığı ve değerli konuşmacıların yer aldığı  panel büyük ilgi gördü. Panel sonunda kokteyl bölümünü geçildi ve daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi pop orkestrasının konseri ile etkinlik tamamlanırken, ayrıca etkinlik alanında gün boyunca,  “Haremden Özgürlüğe Türk Kadınının Bağımsızlık Öyküsü” konulu fotoğraf sergisi  yer aldı” dedi.

SIĞACIK GEZİSİNE KATILDILAR

TKB Şube Başkanı Karataş, İzmir’deki panelin ardından İzmir Seferihisar’a geçerek burada Sığacık gezisi yaptıklarını belirterek, “Sığacık’ı gezerek güzel bir Pazar günü geçirmenin keyfini yaşadık, dernek üyeleri olarak bu gezi sayesinde stres atıp moral depoladık. Üyelerimiz açısından son derece yararlı oldu. Bu tür gezileri zaman zaman gerçekleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Isparta
  • TKB Isparta Şubesi  Üyeleri Medeni Kanun’un yıldönümü etkinliklerine katıldı

Bir yanıt yazın

  1. Türk Kadınlar Birliği Isparta TKB Isparta Şubesi  Üyeleri Medeni Kanun’un yıldönümü etkinliklerine katıldı için yorumda bulun

    TKB Isparta Şubesi  Üyeleri Medeni Kanun’un yıldönümü etkinliklerine katıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TKB Isparta Şubesi  Üyeleri Medeni Kanun’un yıldönümü etkinliklerine katıldı için ilk yorumu yapabilirsin.