Uluborlu Çarşısına Aziz Tuna imzası

Uluborlu Belediye Başkanı Aziz Tuna, ilçeye değer katan projelere imza attı. Bu kapsamda Uluborlu Çarşısında bulunan dükkanların içme suyu ve pis su giderleri yapıldı, ardından yol ve kaldırım düzenlemeleri tamamlandı. Çarşının eski ve yeni görüntüsü ‘Nereden nereye?’ dedirtti.

Uluborlu Çarşısı, Belediye Başkanı Aziz Tuna ile modern bir görünüme kavuştu. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından bambaşka bir görünüme bürünen bölgede hem esnaflar hem de vatandaşlar çalışmalardan oldukça memnun.

İlçeyi daha yaşanabilir hale getirmek için çabaladıklarını söyleyen Başkan Tuna, “Göreve geldiğimizden itibaren Uluborlu’nun görünümüne küçük dokunuşlarla müdahale etmeye çalıştık. Çarşımızda meydana gelen yıpranmalar ve sokak aralarındaki dükkanların içme suyu ile pis su giderleri mevcut değildi. Bu sebeple çarşımızın yenilenmesi ve gerekli altyapı sorununun giderilmesi amacıyla çalışmalarımıza başladık. Öncelikle su bağlantılarını ardından da yol ve kaldırım düzenlemelerini gerçekleştirdik. Şimdi ise Uluborlu Çarşımız adına yeni bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadık. Önceki dönem belediye yönetimi buradaki binaları yıkıp yeniden yapmak istemiş. Ancak vatandaştan tepki almış. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından o projeyi iptal ettirerek yeni bir proje sunduk. Bakanlık bizim projemizi onayladı. Burada bulunan binalarımıza gerekli güçlendirme çalışmalarını yapacağız ve ahşap hale getireceğiz. Safranbolu ve Beypazarı gibi tarihi bir görünüm kazandıracağız. Tek tip tabela sistemi uygulayacağız. Belediye olarak devlet destekli ya da kredi kullanarak ilçemizde bu çalışmaları yapacağız. Tamamlamış olduğumuz altyapı çalışmalarının sebebi de buna hazırlıktı. İnşallah ilerleyen süreçte bu güzel projemizi hayata geçireceğiz.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Uluborlu Çarşısına Aziz Tuna imzası için yorumda bulun

    Uluborlu Çarşısına Aziz Tuna imzası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uluborlu Çarşısına Aziz Tuna imzası için ilk yorumu yapabilirsin.