2024 Yılının İlk İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Isparta’nın istihdam ve mesleki eğitim durumunun görüşüldüğü, yeni kararlar ile yol haritasının belirlendiği 2024 yılı 1. Dönem İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı İŞKUR Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Vali Aydın Baruş başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Gözgün, üniversite temsilcileri, ilgili; kamu kurum ve kuruluş müdürleri, iş ve meslek odası ile sendika temsilcileri katıldı.

Toplantının başında bir konuşma yapan Vali Baruş “Isparta gelinde istihdam durumunu değerlendirmek, iş gücü piyasasını ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün sağlanması yönünde alınacak tedbirleri belirlemek ve mesleki eğitim alanında da özellikle ihtiyaç duyulan ve açılması gereken programların değerlendirmesini yapmak, diğer taraftan da özellikle engellilerin ve eski hükümlülerin projelerini görüşeceğiz. Toplantımızda da hem istihdam durumuyla ilgili hem de mesleki eğitimle ilgili önemli konulara temas etme imkanımız olacağız” dedi.

Ardından İŞKUR Müdürü Mustafa Höke Isparta’nın son bir yıla istihdam verilerini kurul üyeleriyle paylaştığı bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumda, 2022 TÜİK verilerine göre (2023 verileri Mart ayında açıklanacak) TR61 (Burdur,Isparta, Antalya) bölgesinde işsizlik oranı yüzde 9,2 olarak açıklanırken, Isparta’da İŞKUR’a 2022 yılında 17.900 kişi iken bu rakamın 2023 yılında 14.952 kişiye düştüğü belirtildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. 2024 Yılının İlk İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı için yorumda bulun

    2024 Yılının İlk İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2024 Yılının İlk İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı için ilk yorumu yapabilirsin.