Bayram alışverişinde adresiniz esnaf olsun

6. Bölge ESKKK Birliği Başkanı Ahmet Tural, 9 günlük bayram tatilinin yaz sezonuna denk gelmesiyle birlikte yaşanacak hareketliliğin esnafa can suyu olacağını belirterek, “Bayram alışverişlerinde adresiniz yerel esnaf olsun” dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla 9 gün sürecek bayram tatilinin yaz sezonuna denk gelmesiyle birlikte esnafın hem tatil hem de bayram alışverişlerinden umutlu olduğunu belirten Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, “Bayram alışverişi nedeniyle çarşıda pazarda hareketlilik esnafımıza can suyu olacaktır” dedi. Esnaf ve sanatkarlar bakımından Kurban Bayramı öncesi piyasaların hareketlenmesinin sevindirici olduğunu ifade eden Başkan Tural, “Bayrama sayılı günler kala, bayram için yapılacak alışverişler ile vatandaşların seyahat harcamaları piyasaları şimdiden hareketlendirdi. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte vatandaşların büyük kısmı tatile ya da memleketlerine gidecek. Bununla birlikte özellikle çocuklar için bir gelenek haline gelen bayramlık kıyafet ve ayakkabı alışverişleri, kolonya, şeker, çikolata gibi ikramlıklar, baklava ve su böreği gibi bayramın vazgeçilmez ürünlerinin satışları günler öncesinden başladı. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da kurbanlıkların kesimini gerçekleştiren kasap esnafımız, çocuklar için bayram kıyafeti satan konfeksiyoncu, ayakkabıcı esnafımız ile bayram tıraşı yapan berber ve kuaförler, baklava ve tatlı satan pastanelerimiz, vatandaşları sevdiklerine ulaştıran taksicilerimiz ve 415 meslek dalında hizmet veren tüm esnafımız Kurban Bayramı’na hazır bir şekilde Ispartalı hemşehrilerimizi bekliyor” diye konuştu.

FIRSATÇILARA DİKKAT

Vatandaşların bayram alışverişi yaparken bilinir ve güvenilir, tanıdığı mahalle esnafını tercih etmeleri gerektiğini kaydeden Başkan Tural, “Son dönemde enflasyona bağlı olarak gıda ürünlerindeki fiyat artışı merdiven altı fırsatçılarına gün doğuruyor. Hangi koşullarda üretildiği bilinmeyen, hijyenden uzak merdiven altı ürünler insan sağlığını hiçe sayıyor. Şekerin, yağın, unun, fıstığın, cevizin kilogram fiyatı belliyken kimse maliyetinin altında baklava satamaz. Ev yapımı diye maliyetinin altındaki fiyatlara satılan baklava ve böreklerden uzak durulmalı. Özellikle de yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, şeker, çikolata gibi yıkamadan yenebilen ürünlere dikkat edilmeli. Öte yandan fason kıyafetlere, taklit kozmetik ürünlerine itibar edilmemeli. Vatandaşlarımız kaliteli ve güvenli bir alışveriş için mahalle esnafını tercih etmeli. Çünkü Ahilik kültürü ile yetişen mahalle esnafımız kendi yemediğini yedirmez, giymediğini giydirmez. O nedenle bu bayram alışverişlerinde de adresiniz Isparta esnafı olsun” diye konuştu .

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. 6. Bölge ESKKK Birliği Bayram alışverişinde adresiniz esnaf olsun için yorumda bulun

    Bayram alışverişinde adresiniz esnaf olsun için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bayram alışverişinde adresiniz esnaf olsun için ilk yorumu yapabilirsin.