Teknoloji Fakültesi Proje Sergisi Düzenlendi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 11. Bitirme Projesi Sergisi Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda açıldı.

Sergi açılışında konuşan Vali Aydın Baruş “Özellikle teknik bilimler alanında eğitim gören öğrencilerimizin uygulamalı olarak yapmış oldukları eğitimlerin çok değerli olduğunu ifade etmek istiyorum. Çünkü okuldan mezun olduklarında iş hayatına hazırlanmada okul yılları sırasında geliştirdikleri başarılı projeler çok büyük önem taşıyor, kendilerine olan güvenlerini arttırıyor ve eğitim gördükleri alanda başarılı olabileceklerine olan inançlarını güçlendiriyor. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesinin de proje hazırlama alanında çok başarılı bir üniversite olduğunu görmek bizlere ayrıca mutlu ediyor. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İnşallah mezun olduktan sonra Türkiye’nin ihtiyacı olan teknik, eleman, mühendis gibi alanlardaki boşlukları dolduracaklar. Ülkemizin gelişmesi buna bağlı ürettiğimiz ürünlerde katma değeri artırmak, ihracatımızı arttırmak için bu ar-ge faaliyetlerine çok önem veriyoruz. Araştırma ve geliştirme üniversiteden başlıyor. Öğrencilerimiz de bu projeleri TÜBİTAK’a sunarak girişimcilik güçlerini de göstermişler, bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Ardından tek tek stantları gezen Vali Baruş, öğrencilerin projelerini yakından inceleyerek projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Sergide 5 ayrı bölümden toplam 100 proje yer alırken projelerin birçoğu ise TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Serginin açılışına Vali Aydın Baruş, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, ITSO Başkanı Metin Çelik, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Proje Sergisi Düzenlendi için yorumda bulun

    Teknoloji Fakültesi Proje Sergisi Düzenlendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Teknoloji Fakültesi Proje Sergisi Düzenlendi için ilk yorumu yapabilirsin.