Cam Terasta Zeybek Gösterisi İzlediler

Avrupa Birliği Delegasyonu Başkanı ve Almanya Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki 15 ülkenin büyükelçilerinden oluşan delegasyon heyeti Kirazlıdere Cam Seyir Terası ve Andık Deresi Bezirgan Şelalesi Mesirelik Alanı bölgesini ziyaret etti. Heyete Isparta Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen eşlik etti.

Bir dizi ziyarette bulunmak amacıyla Isparta’ya gelen Avrupa Birliği Delegasyonu Başkanı ve Almanya Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki 15 ülkenin büyükelçisi, şehrin tarihi, doğa ve kültürel değerlerini yerinde gezerek, inceledi. Heyete Isparta Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen eşlik etti. Başdeğirmen çiftinin yakından ilgilendiği heyet ilk olarak Kirazlıdere Cam Seyir Terası’nda zeybek gösterisini izledi.

Kirazlıdere’deki incelemelerin ardından Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in önceki dönemde şehre kazandırdığı Andık Deresi Bezirgan Şelalesi Mesirelik Alanı bölgesini gezen Avrupa Birliği Delegasyonu Başkanı ve Almanya Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki 15 ülkenin büyükelçisi, şelale bölgesine çıkarak, buradaki anları fotoğraflayarak ölümsüzleştirdiler. Eşsiz manzarası bulunan bölgeye hayran kalan heyet, bezirgan yolunda yürüyüş yaptı.

Heyet daha sonra Etnograya Halı ve Kilim Müzesi’nde bulunan halı ve kilimleri inceleyerek, bilgi aldı. Isparta Belediyesi Ahşap El Sanatları Atölyesi’ni de ziyaret eden heyet, buradaki çalışmaları ve eserleri inceledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Avrupa Birliği Delegasyonu Başkanı Cam Terasta Zeybek Gösterisi İzlediler için yorumda bulun

    Cam Terasta Zeybek Gösterisi İzlediler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cam Terasta Zeybek Gösterisi İzlediler için ilk yorumu yapabilirsin.