“Hedefimiz yükselen Türkiye’dir”

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Soner Toros Basın Merkezini ziyaret eden Gelecek Türkiye Hareketi Kurucu Başkanı Duygu Çil Sucuka, “Bizler daha güzel bir Türkiye’de, daha insanca yaşamak; gelecek nesillere daha güzel bir ülke bırakmak için, Gelecek Türkiye Hareketi adıyla sivil bir halk hareketi başlatmış bulunuyoruz” dedi.

Daha iyi bir gelecek, daha iyi bir yaşam için arayışlarda bulunmak, kadınları ve gençleri toplumda daha aktif olmaları yönünde desteklemek , toplumsal dayanışmayı artırmak için çalışan hür, özgür, bağımsız bir sivil düşünce grubu olduklarını belirten Gelecek Türkiye Hareketi Kurucu Başkanı Duygu Çil Sucuka, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı Soner Toros Basın Merkezinde ziyaret ederek yeni oluşumu tanıttılar ve yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdiler. Beraberinde Gelecek Türkiye Hareketi Yönetim Kurulu üyeleri Hatice Şener, Sıddıka Eryılmaz ve Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Sekreteri Muammer Akgül ile birlikte Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı ziyaret eden Hareketin Kurucu Başkanı Sucuka, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Bizler daha güzel bir Türkiye’de, daha insanca yaşamak; gelecek nesillere daha güzel bir ülke bırakmak için, Gelecek Türkiye Hareketi adıyla sivil bir halk hareketi başlatmış bulunuyoruz.

Hareketimizin amacı
EN GENİŞ TOPLUMSAL DAYANIŞMAYI bulabilmektir.
Gençler, Kadınlar, Erkekler hep birlikte,
Cinsiyet ayrımı yapmadan; sınıf, kimlik, mezhep ayrımı gözetmeden,
Gençler ve kadınlara öncelik vermek kaydıyla çalışmayı ilke edinen bir gelecek arayışı içindeyiz.
Hedefimiz yükselen Türkiye’dir. Yaptığımız çalışmaya bir nevi ARGE (Araştırma Geliştirme) çalışmasıdır. Halkın nabzını tutan, halkla iç içe olan sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelerek, onların kendi alanlarında anlatacaklarını dinleyip rapor ederek kamuoyu ile paylaşacağız. İlerleyen süreçte bu raporları kitap olarak yayınlayabiliriz. Bu çalışma herhangi bir siyasi iradeye dayanmadan Türkiye’nin geleceğini daha iyi şekillendirmek için başlatılmış bir halk dayanışmasıdır. Tüm siyasi görüşlerin bir araya gelerek ülkemizin çıkarları yönünde hareket etmesi çabası içindeyiz.

Yolumuz Atatürk’ümüzün gösterdiği yol, ilkemiz onun gösterdiği hedefler, amacımız bize bıraktığı Cumhuriyete sahip çıkmaktır. Kadınlar ve gençler destekleyerek, bir Türkiye birliği için öncülük etmeye çabalıyoruz. En büyük arzumuz o birliğin sağlanmasıdır. İçinde bulunduğumuz dünya siyasi konjonktüründe, ülkemizin yer aldığı coğrafyada, tarihin en acımasız savaşları, halkların bölünmüşlüğü ve bu bölünmüşlüklerin yarattığı dramlar, iç savaşlar, yok oluşlar yaşanmaktadır. Tüm bunların en yakın tanığı olan Türk Milleti, bu konjonktürde ülkesini koruyabilmek için bilinçli olmak, birlik olmak durumundadır.
Bugün ülkemizde toplumsal birlik maalesef gittikçe zayıflamaktadır, bunun tersine çevrilmesi ancak iç siyaset tarafından sağlanabilir ve onun öncüsü de başlatmış olduğumuz böyle bir sivil toplumsal dayanışma olacaktır. Sizleri Türkiye’nin geleceğine şekil vermeyi hedefleyen bu önemli adıma davet ediyoruz ve vereceğiniz destekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin her köşesinde gençlerimizin potansiyelini en üst seviyeye çıkararak, kadınlarımızın toplum içinde daha etkin rol almasını sağlamak ve sığınmacı sorununa insani bir yaklaşımla çözüm bulmak için bir araya gelme zamanı geldi. Gençlerimizin gelişimine odaklanarak, onların eğitim, iş olanakları ve girişimcilik fırsatlarına erişimini arttırmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda, kadınlarımızın toplum içinde daha aktif ve etkin rol almasını teşvik ederek, toplumsal cinsiyet eşitliğini güçlendirmek için çaba sarf ediyoruz. Sizlerin de bu dönüşümün bir parçası olmak, Türkiye’nin geleceğini şekillendirmek ve toplumun her kesimine umut ışığı yaymak adına bize katılmanızı, bizi desteklemenizi arzularız.”

IGC BAŞKANI BAŞ’DAN BAŞARILAR DİLEĞİ.

Gelecek Türkiye Hareketi Yöneticilerinin kendisini ziyaretinden dolayı teşekkür eden Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, Hareketin temsilcilerine yürüttükleri çalışmalarında başarılar diledi. Daha sonra sohbet şeklinde geçen ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta Gazeteciler Cemiyeti Soner “Hedefimiz yükselen Türkiye’dir” için yorumda bulun

    “Hedefimiz yükselen Türkiye’dir” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “Hedefimiz yükselen Türkiye’dir” için ilk yorumu yapabilirsin.