İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projeleri

Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri, Profesyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım Araştırmaları dersi kapsamında çocukların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sosyal sorumluluk projeleri üretmeye devam ediyor.

SDÜ öğrencileri Ümran Setkaya, Burak Furkan Örten, Ömriye Demirayak, Beyzanur Kaya ve Meryem Gümüştekin, gençleri teknolojinin iletişime verdiği zarar ve sosyal medyanın doğru kullanımı hakkında bilgilendirmek amacıyla “Bizimle Fark Et” isimli bir proje geliştirdi. Yedişehitler Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelen SDÜ’lü gençler, teknolojinin iletişime verdiği zararı anlatan bir tiyatro oyunu sergiledi.

Projeyi gerçekleştiren öğrencilerden Ümran Setkaya: “Bu projede yer almaktan mutluluk duyuyorum çocukların yüzünde ufak bir gülümseme bile bırakabildiysek, farkındalık oluşturduysak bu bizi çok mutlu eder.” dedi.

Minik öğrencilerden geri dönüşüm sergisi

Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, Elif Melisa Biçer, Damla Sanal, Yağmur Yanar, Serkan Yaşar, Tutku Rüya Göktaş ve Ertuğrul Cenikli tarafından Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerine yönelik geri dönüşüm atölyesi düzenlendi.

Proje kapsamında atölyede öğrendiklerini pekiştiren öğrenciler, çeşitli perde oyunları, şarkı gösterileri ve sanatsal etkinliklerle eğlenceli saatler geçirdi. Proje ekibi, okulun kütüphanesini de geri dönüşüm temasıyla yeniledi. Proje ekibinden Elif Melisa Biçer yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Çocuklarla birlikte eğitici, aynı zamanda eğlenceli anlar geçirdik ve anılar biriktirdik. Çocukların küçük yaşta geri dönüşümün önemini anlamaları gelecekleri için oldukça önemli.”

“Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok”

SDÜ İletişim Fakültesi öğrencileri Gaye Özdemir, Damla Çetin, Elmas Yağız, Hatice Nur Aybay, Sıla Torunoğlu, Cansu Ayanoğlu, Serkan Gürdal, “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” projesi kapsamında Isparta’daki Umuda Doğru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören engelli çocuklarla bir araya geldi.

Engelli çocuklarla bir günü birlikte geçiren SDÜ’lü gençler; el yüz boyaması, palyaço gösterisi, müzik ve dans gösterisi başta olmak üzere bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte, çocukların nefes egzersizlerine de yardımcı olmak amacıyla rüzgâr gülü hediye edildi.

Proje ekibini temsilen proje hakkında bilgi veren Damla Çetin “Öncelikle projeyi gerçekleştirmek için bize maddi manevi destek sağlayan sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz. Bu günü engelli kardeşlerimizle birlikte geçirmek bize tarif edilemez bir deneyim yaşattı.” diye konuştu.

SDÜ’lü Öğrenciler Lisede Sınav Kaygısına Dikkat Çekti

Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileri “Kaygıya Son” sloganı ile gerçekleştirdikleri “Lisede Sınav Kaygısı” isimli sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında öğrenciler, Tenzile Erdoğan Anadolu Lisesine giderek öğrencilere “Sınav Kaygısı Ölçeği” uyguladı. Çalışma kapsamında sınav kaygı ölçeği uygulanması ardından öğrencilere Klinik Psikolog Şeyda Şen tarafından sınav kaygısı konusunda seminer verildi.

Öğrenciler İrem Aktürk, Yasin Egemen Oduncu, Nimet Sevim, Mirsat Peker, Aslı Nur Balaban, Gökhan Cengiz ve Beyza Nur Temel tarafından hayata geçirilen projede, lise öğrencilerine kaygı ile nasıl başa çıkacakları anlatıldı. Projede yer alan öğrencilerden Beyza Nur Temel: “Bizim için çok önemli bir projeydi zamanında bu bilinçte olsaydık tamamen farklı sonuçlara ulaşabileceğimiz bir sınav dönemi yaşayabilirdik.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projeleri için yorumda bulun

    İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İletişim Fakültesi Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projeleri için ilk yorumu yapabilirsin.