Isparta’da AKP ile MHP birbirine girdi! İddialar ise korkunç…

Isparta MHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Emre Altuğ’a ait olan Gülkent Gazetesi adı altında izinsiz, asılsız ve künyesiz gazete basımı sonrası şikayet üzerine polis ekipleri tarafından matbaaya baskın düzenlendi.

Baskında basımı tamamlanmış 60 bin adet gazeteye el konulurken, ekipler tarafından detaylı bir inceleme başlatıldı.

İzin alınmadan ve künyesiz olarak basımı yapıldığı iddia edilen gazetelere tek tek el konuldu.

Emre Altuğ, gazetelerin toplatılmasının ardından yaptığı açıklamada, “Demokrat Gazetesi Baskı Tesislerinde basımı devam eden yarına çıkacak olan ‘Gülkent Gazetesinin Seçim Özel Eki’ savcının 15 dakikalık kararıyla, polis ekipleri tarafından el konuldu. Tamamen yasal, Basın İlan Kurumunda izinli 46 yıllık bir gazete hukuk dışı bir kararla toplatıldı” ifadelerini kullandı.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ise gündeme getirilen yolsuzluk iddialarını reddediyor.

Başkan Başdeğirmen ise haftalardır gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak bir televizyon programında yaptığı açıklamada; “bunların her söylediği iftira. İddianın ispatı olur ama iftiranın ispatı olmaz. Madem bu kadar eminsiniz neden savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorsunuz’ dedi ve ekledi: “Madem biz yolsuzluk yapmışız bunun elinizde de ispatı var ben kendim hakkında ihbarda bulunayım. Devletimizin adli mercileri gelsin bunları incelesin. Bizim alnımız ak.”

İşte bugün toplatılan, milyonlarca dolarlık yolsuzluk iddialarının yer aldığı o gazete sayfaları:

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. Isparta MHP Belediye Meclis Isparta’da AKP ile MHP birbirine girdi! İddialar ise korkunç… için yorumda bulun

    Isparta’da AKP ile MHP birbirine girdi! İddialar ise korkunç… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isparta’da AKP ile MHP birbirine girdi! İddialar ise korkunç… için ilk yorumu yapabilirsin.